در رقابت تنگاتنگ دور دوم انتخابات؛

روسف از رقیبش اندکی پیشی گرفت

اگرچه نظرسنجی جدید انجام شده نشان می‌دهد که دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل در انتخابات ریاست جمهوری از رقیبش پیشی گرفته اما این رقابت همچنان تنگاتنگ و به قوت خود باقی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده توسط پایگاه نظرسنجی "دیتا فولها" نشان داد که میزان حمایت از دیلما روسف 52 درصد و میزان حمایت از آئسیو نوس، رقیبش 48 درصد است. این پایگاه درصد خطا را دو درصد اعلام کرده که باعث می‌شود این رقابت همچنان تنگاتنگ و به قوت خود باقی باشد.

اما این نخستین نظرسنجی است که نشان می‌دهد روسف از نووس پیشی گرفته است. نظرسنجی پیشین منتشر شده توسط پایگاه نظرسنجی "دیتا فولها" درهفته گذشته نشان داده بود که میزان حمایت از نوس 51 درصد و میزان حمایت از روسف 49 درصد است.

در این نظرسنجی 40 درصد از شرکت کنندگان گفتند که هرگز به نوس رای نمی‌دهند. در حالی که در نظرسنجی اوایل ماه جاری میلادی 34 درصد از شرکت کنندگان چنین نظری داشتند و 39 درصد از شرکت کنندگان گفتند که هرگز به روسف رای نمی‌دهند که این میزان نسبت به نظرسنجی پیشین 43 درصد بود.

مبارزات انتخاباتی سال جاری میلادی از سوی بسیاری از تحلیل‌گران به عنوان حیرت انگیزترین و تنگاتنگ‌ترین رقابت انتخاباتی در 30 سال گذشته که برزیل به دموکراسی بازگشته توصیف شده است.

روسف از حزب حاکم کارگران از حمایت شدید فقرا و نیازمندان این کشور بهره‌مند است. در دوران 12 سالگی که حزبش در ریاست جمهوری بود، برنامه‌های اجتماعی آغاز یا توسعه یافته و به نجات میلیون‌ها برزیلی از فقر کمک کرده و آن ها را در طبقه متوسط جامعه قرار داده است.

نوس نماینده حزب مخالف "سوسیال دموکراسی" است که از سال 1995 تا 2003 میلادی زمام امور کشور را به دست داشت. پایگاه نظرسنجی "دیتا فولها" اعلام کرد که در این نظرسنجی 4389 رای دهنده از سراسر برزیل شرکت داشتند.

انتهای پیام

کد N549719