تذکرات کتبی مجلسی‌ها به دولتی‌ها

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به رییس جمهور،‌ وزرای امور خارجه،‌ کشور، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، ورزش، امور اقتصادی و دارایی و بهداشت تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این تذکرات که توسط حجت الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا، عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

* فتاحی نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در رسیدگی به وضعیت خسارت دیدگان ناشی از بارش برف در روستاهای شهرستان ارومیه.

*شوهانی نماینده ایلام به وزیر صنعت: لزوم جلوگیری از حیف و میل بیت المال و سوء استفاده‌های مالی در شرکت شهرک‌های صنعتی، به رئیس جمهور: صدور دستور بازگشت به کار 15 نفر از کارکنان اداره محیط زیست ایلام، به وزیر کشور: برخورد قانونی با عوامل حوادث اسید پاشی در کشور.

*تامینی نماینده رشت به وزیر راه و شهرسازی: لزوم توجه به طرح کمربندی این شهرستان.

*بشیری نماینده پاکدشت به وزرای امور خارجه و کشور: اتخاذ تدابیر مناسب داخلی و خارجی برای برخورد با عوامل شهادت پرسنل نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان.

*بزرگواری نماینده کهگیلویه و بویراحمد به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه به تبعات ناشی از قیمت سبوس در این استان، به رئیس جمهور: لزوم تامین محیط محیط‌بان در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد.

*قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر صنعت: لزوم جلوگیری از افزایش قیمت بی رویه نان.

*طبیب زاده نماینده تهران به وزیر کشور: توجه به مشکلات ناشی از حضور متکدیان تبعه کشور پاکستان در شهرستان دماوند، به وزیر نفت: لزوم حفاظت مناسب از مخازن انبار نفت شهرستان ری، همچنین لزوم رفع نشتی از خطوط گاز استان تهران، به وزیر امور اقتصاد و دارایی: لزوم رفع نقص فنی در سیستم مهر گستر بانک کشاورزی و نیز تجدید نظر در مورد نحوه استخدام ماموران در ادارات مالیاتی و همچنین ضرورت سیستم یکپارچه برای ارتباط واحدها و ادارات مالیاتی، به وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی: لزوم بررسی عوارض آمپول سیپروفلوکساسین وارداتی از کشور هند.

*منظری توکلی نماینده بافت به وزیر نیرو: لزوم تخصیص اعتبار طرح آبرسانی به منطقه زردشت بافت، به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رسیدگی به تکمیل طرح‌های بهسازی جاده بافت - کرمان و ...

*حسینی نماینده زابل به وزیر کشور: اتخاذ تدابیر جهت مقابله با گسترش ناامنی که منجر به شهادت تعدادی از پرسنل نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان شده است.

*فلاحی بابا جان نماینده اهر به وزیر تعاون: اتخاذ تدابیر جهت رفع معضل بیکاری در مناطق زلزله زده اهر و هریس، به وزیر کشور: اتخاذ تدابیر مناسب برای رفع وضعیت بحرانی در مناطق اهر و هریس با توجه به بارش برف سنگین.

*مددی نماینده میانه به وزیر تعاون: لزوم نظارت بیشتر بر عوامل وزارت تعاون برای پاسخگویی به مطالبات مردم.

*اسفنانی نماینده فریدن و مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر نیرو: توضیح علت عدم آغاز مراحل تحقیقاتی و اجرایی سد یلان.

*قاضی پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر بهداشت: تسریع در احداث خانه بهداشت روستایی.

*موسوی لارگانی نماینده فلاورجان و سبحانی نیا نماینده نیشابور به رئیس جمهور و وزیر کشور: ضرورت محکوم کردن و برخورد قاطع با عوامل حادثه اسید پاشی در اصفهان.

*منوچهری نماینده پاوه به وزیر کشور: توضیح علت عدم نظارت کافی در عملکرد اعضای شورای شهر و نحوه انتخاب شهرداران.

*طاهری نماینده اقلید به وزیر ورزش: توضیح علت عدم تکمیل سالن ورزشی شهر دژکرد شهرستان اقلید.

*هروی نماینده قائنات به وزیر صنعت: توضیح علت عدم تکمیل کارخانه فولاد قائنات.

*کیایی نژاد نماینده ساوجبلاغ به وزیر صنعت: توضیح علت عدم جذب نیروهای بومی در کارخانه سیمان آبیک.

انتهای پیام

کد N549715