وزیر دفاع:

ورزش در وزارت دفاع و نیروهای مسلح یک اولویت ویژه است

دولت

در مجموعه وزارت دفاع، ورزش های همگانی به خصوص در زمینه های رزمی و دفاع شخصی به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته و همکاران ما در هفته حداقل سه برنامه ورزشی را انجام می دهند که ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد تا برنامه های ورزشی بیشتری را مورد توجه و اهتمام قرار دهیم.

به مناسبت روز ورزش و تربیت بدنی، ورزش صبحگاهی کارکنان ستاد وزارت دفاع، امروز سه‌شنبه با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سردار دهقان پس از انجام ورزش صبحگاهی به همراه کارکنان ستاد وزارت دفاع، در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تبریک روز ورزش و تربیت بدنی خدمت ملت شریف و بزرگوار ایران به ویژه قهرمانان، ورزشکاران و کارکنان نیروهای مسلح گفت: در نیروهای مسلح تربیت بدنی و ورزش یک امر لازم، واجب و ضروری محسوب می شود و بایستی همه همکاران از لحاظ جسمانی، همواره آمادگی کامل برای حضور در تمامی صحنه ها و عرصه های مختلفی که اقتضای ماموریت آنها محسوب می شود را دارا باشند.

وزیر دفاع با بیان اینکه انجام ورزش همگانی، سلامتی، شادابی، گشاده‌رویی و تقویت روحیه برای انجام بهتر ماموریت‌ها را به ارمغان می‌آورد، تصریح کرد: در معارف اسلامی تاکید بسیاری نسبت به انجام ورزش‌های همگانی نظیر شنا، اسب‌سواری و تیراندازی شده که خوشبختانه این برنامه‌های ورزشی در نیروهای مسلح نیز گنجانده شده است.

سردار دهقان افزود: در مجموعه وزارت دفاع، ورزش های همگانی به خصوص در زمینه های رزمی و دفاع شخصی به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته و همکاران ما در هفته حداقل سه برنامه ورزشی را انجام می دهند که ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد تا برنامه های ورزشی بیشتری را مورد توجه و اهتمام قرار دهیم.

وزیر دفاع استقبال کارکنان وزارت دفاع از برنامه‌های ورزشی را تحسین برانگیز دانست و تصریح کرد: ایجاد مراکز بیشتر در زمینه ورزش و سلامت، ضمن فراهم کردن مشارکت بیشتر کارکنان در ورزش همگانی،نشاط وپویایی را برای کارکنان وسازمان به ارمغان خواهد آورد.

سردار دهقان افزود: ان‌شاءالله ملت ما، گرایش به ورزش را بیش از پیش در درون خود نهادینه و فرهنگ ورزش و ورزشکاری را توسعه دهند و همه دست اندرکاران امور ورزش به ویژه در نیروهای مسلح، برنامه هایشان را به نحو مطلوبی به اجرا گذارند و اگرچه بحث های قهرمانی و تخصصی خاص نیز می تواند مورد توجه باشد، اما بایستی به طور عموم به سمت ورزش‌های همگانی و آنچه به سلامت افراد کمک می کند، حرکت کنیم.

وزیر دفاع در پایان با اشاره به موفقیت خیره کننده ورزشکاران معلول و جانباز در مسابقات پارا آسیایی اینچئون تاکید کرد: پیروزی های این عزیزان موجب سربلندی و افتخار ایران عزیز است.

کد N549576