• ۶بازدید

درخواست جنبلاط از طایفه دروزی‌ لبنان برای همراهی با جبهه النصره علیه سوریه

سوريه,تروريسم,لبنان

رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان در بازدید از مناطق مسکونی طایفه دروزی‌ها در لبنان آنها را به همراهی با جبهه النصره و جنگ در سوریه دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری الوطن العربی، ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان که منتسب به طایفه دروزی‌هاست، گفت: طایفه دروزی‌ها باید به سوریه برود و اگر خواستار حمایت از خود است باید همراه با جبهه‌ النصره بجنگد.

افراد نزدیک به جنبلاط خبر دادند که وی در گشت‌زنی‌هایش در مناطق مسکونی دروزی‌ها در لبنان، طرح مسلح‌سازی این طایفه را که با آن مخالف و خواهان توقف آن بود، دنبال می‌کرد.

جنبلاط در بازدید از برخی مناطق دروزی‌نشین لبنان و دیدار با روسای این طایفه با رد خود مسلح‌سازی این طایفه در لبنان گفت: این اقدام خشت اول خودتخریبی این طایفه در لبنان و سوریه است.

جنبلاط با اشاره به اینکه تاریخ امروز تکرار می‌شود و ارتش لبنان ضعیف شده و گروهی با بهانه مظلومیت او را هدف قرار می‌دهند و گروه‌های دیگر در خفا از آن حمایت می‌کنند. در حالی که نهادهای نظامی این مصونیت سیاسی را که از خطر تجزیه محافظت می‌کند، از دست می‌دهد.

وی در ادامه نسبت به تکرار تجربه جنگ داخلی در لبنان که 16 سال طول کشید، هشدار داد.

جنبلاط در پایان گفت: ارتش بیش از تانک و جنگنده و هر چیز دیگری به مصونیت سیاسی نیاز دارد.

انتهای پیام

وبگردی