مهر ترکیه بر روی پاسپورت تروریست‌های داعش

تروريست,پاسپورت,داعش,ترکیه

شبکه اسکای نیوز گزارش داد، پاسپورت‌های برخی از افراد مسلح خارجی که به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند، در مرزهای ترکیه و سوریه یافت شده است که مهر کشور ترکیه بر روی این پاسپورت‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری اسکای نیوز عربی گزارش داد: نیروهای کرد مستقر در روستای رأس العین، در نزدیکی کوبانی به چندین پاسپورت و کارت شناسایی متعلق به افراد مسلح خارجی که به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند، دست یافتند که بر روی آن‌ها مهر خروج از مرزهای ترکیه وجود دارد.

این اسناد به خوبی نشان می‌دهد که ترکیه امکان ورود افراد مسلح خارجی به سوریه جهت پیوستن آن‌ها به داعش را فراهم می‌کند.

با وجود این که چندین کشور غربی تلاش‌ کرده‌اند ترکیه را برای پیوستن به ائتلاف ضد داعش قانع کنند، اما آنکارا همچنان برای پیوستن به این ائتلاف تردید دارد.

آنکارا همچنین هراس دارد که ائتلاف، کردهای سوریه در کوبانی را برای مقابله با داعش به سلاح مجهز کند و این نگرانی ترکیه نشات گرفته از این است که کردهای سوریه با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در ارتباط هستند که ترکیه آن را یک گروه "تروریستی" خوانده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز یک شنبه مجددا اجازه ورود سلاح و تجهیزات نظامی از ترکیه برای افراد محاصره شده در شهر کردنشین کوبانی در سوریه را که در چند کیلومتری ترکیه قرار دارد، نداد.

این در حالیست که مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز گذشته اعلام کرد که کشورش به نیروهای پیشمرگ کرد عراق کمک‌های لازم را برای عبور از مرزهای ترکیه جهت رفتن به کوبانی و جنگ با داعش می‌دهد.

انتهای پیام

کد N549412