وزیر کشور عراق: العبادی بسته امنیتی جدیدی برای کشور دارد

وزیر کشور عراق از طرح و رویکرد جدید حیدر العبادی در مورد امنیت این کشور که در جنگی شدید با تروریست‌هاست، خبر داد و تاکید کرد: وزارت کشور عراق تاکنون 60 هزار کشته، زخمی و نقص عضو داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق در سخنرانی در مراسم هفته شفاف سازی گفت: عراق وارد جنگی شدید با دشمنی وحشی و ددمنش شده که عراق را هدف گرفته و در صورتی که افراد وزارت کشور صادقانه عمل نکنند، مقابله با این چالش‌ها ممکن نیست.

الغبان در ادامه بر ضرورت تغییر عملکرد و روش افراد منتسب به وزارت کشور به ویژه در موقعیت‌هایی که در می‌توانند مورد آزمایش قرار بگیرند، تاکید کرد.

وزیر کشور عراق اعلام کرد، وزارت کشور عراق 20 هزار شهید و 40 هزار مجروح و نقص عضو داشته و این شاخص نشان می‌دهد که این وزارت با وجود اینکه عملکرد و خدمات ارائه داده به شهروندان در سطح بالایی نبوده، اما کارهای بسیاری انجام داده است.

وی در ادامه همه را به همکاری و یاری یکدیگر دعوت کرد.

الغبان تاکید کرد: حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق طرح و رویکرد جدیدی برای حفظ امنیت این کشور و به ویژه در بغداد دارد و وزارت کشور نقش بزرگی در این زمینه خواهد داشت.

پارلمان عراق در 18 اکتبر 2014 با 197 رای محمد الغبان، کاندیدای ائتلاف ملی را به عنوان وزیر کشور عراق انتخاب کرد.

کشور عراق از 10 ژوئن 2014 که حالت اضطراری در آن اعلام شد، شاهد وضعیت امنیتی ویژه‌ای است و عملیات نظامی گسترده‌ای برای نابودی داعش و بیرون راندن آنان از مناطق تحت تصرفشان در استان‌های نینوا و صلاح‌الدین آغاز شد و این عملیات در استان الانبار ادامه دارد.

در این عملیات نظامی صدها هزار خانواده مجبور به ترک خانه‌هایشان و مهاجرت به مناطق امن شده‌اند.

انتهای پیام

کد N549368