بیان مزایای دولت الکترونیک توسط پورمحمدی

وزیر دادگستری با بیان این‌که کلمه فضای مجازی اشتباه است، گفت: به دلیل این‌که این فضا بسیار واقعی و فیزیک‌دار است باید آن را فضای امواج نامید.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی طی سخنانی در نشست حقوقی قضایی تجارت الکترونیک، اظهار کرد: سیاست، امور اجتماعی، اقتصاد و امنیت امروز به شدت تحت تأثیر فضای الکترونیک، ارتباطات و رایانه است.

وی ادامه داد: بدون دانش و ابزار لازم دیگر نمی‌توان در معاملات حضور یافت و ما نیز امروز در این حوزه پیشرفت خوبی داشتیم و سرعت بالایی داریم.

پورمحمدی با اشاره به این‌که در حوزه الکترونیک پیشرفت داشته‌ایم، گفت: این حوزه زمان را کوتاه، ‌سرعت را زیاد،‌ هزینه‌ها را کاهش، شفافیت را بالا، خطا را کم و سوءاستفاده را تا حدی کم کرده است.

پورمحمدی ادامه داد: هر کس از این دانش استفاده کند سرعت حرکت، نرخ بهره‌وری و تولید ناخالص داخلی و افزایش درآمد سرانه داخلی آن بالا می‌رود.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه در حوزه دولت الکترونیک نیز پیشرفت زیادی داشتیم، گفت: دولت الکترونیک باعث کاهش فساد و افزایش سلامت اداری می‌شود.

وی با بیان این‌که چند نرم‌افزار جدید در بانک‌ها عملیاتی شده وعده داد تا مهرماه آینده 10 نرم‌افزار کاربردی در سیستم بانکی عملیاتی می‌شوند که این نرم‌افزارها موجب شفاف‌سازی زیادی خواهد شد.

پورمحمدی با بیان اینکه 30 تا 40 درصد فرار مالیاتی داریم، گفت: با پوشش صحیح مالیاتی تا قبل از به پایان رسیدن عمر این دولت تحول بزرگی در اقتصاد به وجود می‌آوریم.

ادامه دارد ...

کد N549281