بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در محکومیت اقدام عربستان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی بیانه ای اقدام اخیر عربستان را در اعلام حکم اعدام شیخ آیت الله نمر باقر النمر را محکوم کرند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،متن این بیانه به شرح زیر است:

" و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه و لعنهو اعد له عذابا عظیما "

و هر کس مؤمنی را از روی عمد بکشد، کیفرش دوزخ است که در آن جاودانه خواهد بود، و خدا بر او خشم گیرد، و وی را لعنت کند و عذابی بزرگ برایش آماده سازد. (سوره نسا آیه93)

در چند سال اخیر منطقه خاورمیانه آبستن حوادث مهم و تاثیر گذار بوده و در این میان نقش رژیم سعودی در سرکوب خیزش های مردمی در داخل و خارج از خاک خود به خوبی مشهود است.

در حوادث اخیر عربستان دیگر نتوانست چهره ی زشت و پلید خود را هم چون گذشته در پشت نقاب سران استکبار پنهان کند و ماهیت مرتجع و وابسته ی خود را در حوادثی نظیر:جنگ نابرابر و ظالمانه غزه، سرکوب مسلمانان بحرین و یمن، تجهیز گروه تروریستی و ملعون داعش، دخالت در امور داخلی مصر، دامن زدن به جنگ درسوریه و سرکوب مسلمانان داخلی خود، بیش از پیش نمایان ساخت و وجهه و اعتبارش را در میان ملل آزاده ی جهان و حتی برخی از متحدان قدیمی اش از بین برد.و اکنون این رژیم منحوس در اقدامی وحشیانه اقدام به اعلام حکم اعدام شیخ بزرگوار آیت الله نمر باقر النمر می کند و سعی در تکمیل کارنامه ی سیاه خود دارد. ولی این رژیم غاصب باید بداند این حرکات بی پاسخ نخواهد بود و نه تنها شیعیان جهان بلکه مسلمانان جهان نسبت به این اقدام وحشیانه ساکت نخواهندبود و عواقب سنگینی برای این رژیم در حال زوال خواهد داشت، زیرا شیخ نمرنه تنها رهبر شیعیان عربستان بلکه رهبر مجاهدان و آزادی خواهان و آزادگان عربستان می باشد.

نکته جالب توجه در اینجا سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر و نهاد های بین المللی ذی ربط و دولت آمریکا و برخی دول غربی است، که گاه و بی گاه به بهانه های واهی ایران را متهم به عدم رعایت حقوق بشر می کنند و در مورد این مسئله سکوت در کرده اند. هر چند این قبیل اقدامات برای ملت ما و ملل منطقه جدید نیست و سو استفاده ی ابزاری از نهاد های بین المللی سابقه ای طولانی دارد. ما ایمان داریم که خون شهید هدر نمی رود و مسلما خون شهدای بیداری اسلامی هم هدر نخواهد رفت و دیری نباشد که با مرگ پادشاه سعودی، این رژیم،سراشیبی اضمحلال خود را سریع تر از همیشه طی خواهد کرد.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن هشدار شدید به عربستان و ایادی آن در منطقه نسبت به انجام این عمل فجیع و غیر قابل پیش بینی دانستن عواقب این امر از وزارت امور خارجه و برخی سیاستمداران کهنه کار کشور که علی الظاهر رابطه خوبی با برخی از مقامات عربستانی نیز دارند می خواهیم،این اقدام را محکوم کرده و در جهت لغو این حکم نا عادلانه اقدامات عملی لازم را انجام دهند.

والعاقبۀ للمتقین

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران

انتها پیام

کد N549199