مشاور فرهنگی رییس‌جمهور:

آیت‌الله مهدوی کنی نماد اعتدال بود

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور با بیان این‌که در عزای چنین چهره ارزشمندی همه ملت ایران عزادار هستند، گفت: دولت نیز در کنار مردم حتما به سوگ خواهد نشست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسام‌الدین آشنا پس از درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی در بیمارستان رجایی در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله مهدوی کنی، گفت: امروز در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار خواهد ماند؛ یکی از ستون‌های انقلاب اسلامی و یکی از کسانی که عمود خیمه جمهوری اسلامی بود امروز به دیدار خداوند شتافت.

وی با بیان این‌که تاریخ درباره این مرد بزرگ قطعا قضاوت پاکی خواهد کرد، خاطرنشان کرد: آیت‌الله مهدوی کنی کسی بود که نماد اعتدال در تحصیل، تدریس، انقلابیگری، سیاست‌ورزی و تربیت انسان‌های خلیل بود. آیت‌الله مهدوی کنی از میان تمام مسئولیت‌های ممکن تربیت انسان‌ها را پذیرفت و بدون اینکه از دولتی کمک بگیرد آستین بالا زد و به اعتبار آبروی خود و به اعتبار احترامی که جامعه علمی و جامعه تجاری و خیرین و افراد محترم برای ایشان قائل بودند دانشگاهی را تاسیس کرد تا فردای انقلاب اسلامی را از لحاظ نیروهای باتجربه، دانشمند و متعهد به انقلاب اسلامی تنظیم کند.

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران، ملت ایران و همه آحاد کوششگران انقلاب اسلامی خود را مدیون این شخصیت بزرگوار می‌دانند و امیدوار هستم که ملت ایران در جریان بزرگداشت این پیر خرد و نماد اعتدال چنان کنند که همگان بدانند مردم ایران پاسدار ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی و خدمتگزاران بزرگ خود هستند.

آشنا در پایان با بیان این‌که در عزای چنین چهره ارزشمندی همه ملت ایران عزادار هستند، گفت: دولت نیز در کنار مردم حتما به سوگ خواهد نشست.

انتهای پیام

کد N549153