دوسوم مسیحیان لبنان حزب‌الله را حامی کشور می‌دانند

حزب‌الله,لبنان,داعش

براساس جدیدترین نظرسنجی مرکز تحقیقاتی بیروت، نزدیک به دو سوم مسیحیان ساکن لبنان معتقدند حزب‌الله می‌تواند از کشور در برابر گروه‌های تکفیری حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره، این نظرسنجی را مرکز پژوهش‌ها و مطالعات بیروت انجام داده و شامل چهار سوال دخالت حزب‌الله در سوریه، جایگزینی حزب‌الله با نیروهای یونیفل در مقابله با گروه‌های مسلح در مرزها، میزان کارآیی مقابله حزب‌الله با گروه‌های مسلح و اهداف حملات هوایی آمریکا در سوریه و عراق بود.

در این نظرسنجی 316 مسیحی درهر سوال از سوال‌های فوق مورد پرسش قرار گرفتند.

در این نظر سنجی که از 15 تا 17 ماه جاری میلادی انجام شد، مناطق و گروه‌های سنی مختلف از هر دو جنس مورد پرسش قرار گرفتند و در آن از روش گفتگوی تلفنی نیز استفاده شد.

طبق نتایج این نظرسنجی، بیش از دو سوم افراد مورد مطالعه (نزدیک به 66 درصد) این مساله که دخالت حزب‌الله در سوریه به تهدید لبنان از سوی گروه‌های مسلح می‌انجامد، مخالفند.

در مقایسه با دو نظرسنجی دیگری که همین مرکز در ژوئن 2013 و فوریه 2014 انجام داد، نشان می‌دهد که مسیحیان بیش از قبل نقش نظامی حزب‌الله در سوریه و مرزهای شرقی را تایید می‌کنند.

در نظرسنجی سال 2013، 39 درصد مسیحیان مورد مطالعه و در سال 2014، 53 درصد مسیحیان این موضوع را تایید کردند.

همچنین براساس نتایج این نظرسنجی بیشتر افراد مورد مطالعه (58 درصد) جایگزینی حزب‌الله با نیروهای یونیفل در مرزهای سوریه را رد کرده‌اند و مشخص شد 63 درصد مسیحیی‌ها بر این باورند که مقابله حزب‌الله با گروه‌های مسلح منجر به حمایت از لبنان می‌شود. البته 33 درصد مخالف این موضوع بودند و چهار درصد هم از پاسخ به این سوال امتناع ورزیدند.

همچنین غالب افراد مورد مطالعه (در حدود 73 درصد) بر این باورند که حملات هوایی آمریکا در عراق و سوریه با هدف نابودی داعش انجام نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N549138