پارلمان لیبی رسما حمایت خود را از خلیفه حفتر اعلام کرد

آفريقا,ليبي

پارلمان منتخب لیبی رسماً ائتلاف خود را با خلیفه حفتر که وارد درگیری‌هایی علیه گروه‌های اسلامگرا شده است، اعلام کرد. این اقدام اعلام حمایت پارلمان از اقدامات حفتر علیه گروه‌های تندرو محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پارلمان لیبی که جلسات خود را در طبرق در شرق این کشور برگزار می‌کند، حمایت خود را از عملیات نظامی "کرامت" اعلام کرد که توسط خلیفه حفتر، سرلشگر بازنشسته ارتش لیبی هدایت می‌شود.

فرج هاشم، سخنگوی پارلمان نیز با بیان اینکه افسران و سربازانی از ارتش لیبی در عملیات کرامت مشارکت دارند، تصریح کرد که عملیات کرامت در واقع همان عملیات ارتش لیبی است.

به نظر می‌رسد که این اقدام پارلمان لیبی با درخواست‌ این نهاد از تمامی شبه‌نظامیان برای آنکه سلاح‌هایشان را جهت بازگشت نظم به کشور زمین بگذارند، همخوانی ندارد.

آنکارا نیز مجدداً حمایت خود را از پارلمان لیبی در طبرق در دولت این کشور به ریاست عبدالله الثنی اعلام کرد.

سهام سرقیوه، از نمایندگان پارلمان لیبی پس از نشستی با امرالله ایشلرج، فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که این مقام ترکیه به نمایندگان پارلمان لیبی اعلام کرده است که آنکارا فقط پارلمان طبرق و دولت نشأت گرفته از آن را به رسمیت می‌شناسد.

از سوی دیگر در خشونت‌ها و ترورهای صورت گرفته در شهر بنغازی دستکم 8 تن کشته شدند.

در همین حال منابع پزشکی در لیبی نیز اعلام کردند آمار قربانیان درگیری‌ها از چهارشنبه گذشته تا کنون به 83 کشته افزایش یافته است.

انتهای پیام

کد N548873