اتحادیه اروپا دولت جدید سوریه را تحریم کرد

سوريه,اتحاديه اروپا,تحريم

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه مسئولان ارشد دولت سوریه وضع کرد. این مجازات دولت جدید سوریه را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، براساس گزارش دیپلمات‌های اروپایی، تحریم‌هایی که وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در نشست لوکزامبورگ تصویب کردند، علیه کابینه جدید سوریه است که بشار اسد در 21 اوت گذشته تشکیل داد و شامل 11 وزیر جدید می‌شود که از سوی اسد انتخاب شده‌اند.

یک منبع اروپایی دیگر اعلام کرد: تحریم‌های جدید شامل مسدود کردن دارایی‌های افراد و منع سفر آنها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌شود و علاوه بر این 16 تن، دو شرکت نیز تحریم شده‌اند.

اتهامی که اتحادیه اروپا علیه این افراد مطرح کرده "مشارکت در سرکوب مردم یا حمایت سیاسی از بشار اسد" اعلام شده است.

آمار سازمان ملل نشان می‌دهد که بیش از 200 هزار نفر از آغاز درگیری در سوریه درنیمه ماه مارس 2011 کشته شدند و 9 میلیون نفر در داخل کشور آواره شده و یا به خارج از سوریه مهاجرت کرده‌اند.

اتحادیه اروپا تحریم‌های سنگینی را از ژوئن 2013 علیه سوریه تصویب کرده است. این مجازات‌ها شامل تحریم تسلیحاتی، تحریم نفت، مسدود کردن دارایی‌های سوریه در بانک مرکزی اروپا تا منع صادرات کالاهای تجملاتی به این کشور می‌شود.

اتحادیه اروپا این تحریم‌ها را از آن زمان (ژوئیه گذشته) افزایش داده و تاکنون حکم ممنوعیت سفر حدود 200 تن و مسدود شدن دارایی آن‌ها در اروپا از سوی این اتحادیه صادر شده است.

انتهای پیام

کد N548738