شلیک موفق دو موشک استراتژیک در تایوان

آمريكا,چين,تايوان

رسانه‌های محلی گزارش دادند که نیروی دریایی تایوان دو موشک ضد کشتی قابل شلیک از زیردریایی را با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، تایوان از زمانی که این موشک‌های ضد کشتی موسوم به موشک‌های هارپون را از آمریکا تحویل گرفته، برای نخستین بار است که آن‌ها را آزمایش می‌کند.

دو نشریه تایوانی روز یکشنبه به نقل از منابع نیروی دریایی این منطقه گزارش دادند که در جریان این آزمایش موشکی، موشک‌های هارپون از زیردریایی "های هو" (ببر دریا) که یک زیردریایی غیر هسته‌ای ساخت هلند است شلیک شدند. این آزمایش موشکی در جریان یک رزمایش در چند روز پیش انجام شده است.

نیروی دریایی تایوان سال گذشته میلادی این موشک‌ها را تحویل گرفت تا با آن‌ها دو زیردریایی خود را مسلح کند. این موشک‌ها دارای برد 150 مایل دریایی (278 کیلومتر) بوده و قابلیت‌ تهاجمی دو زیردریایی تحت اختیار تایوان را که سابق بر این تنها مسلح به اژدرهای با برد محدود بودند، تقویت می‌کند.

وزارت دفاع تایوان درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده است.

تایوان پیشتر از موشک‌های هارپون برای مسلح کردن ناوچه‌ها و جنگنده‌های اف 16 تحت اختیار خود استفاده کرده و در سال 2008 طی یک قرارداد تسلیحاتی 5 / 6 میلیارد دلاری که اعتراض شدید پکن را در پی داشت، سفارش موشک‌های هارپون قابل شلیک از زیردریایی را داد. در این قرارداد موشک‌های رهگیر پیشرفته پاتریتوت و هلی کوپترهای آپاچی نیز گنجانده شده‌اند.

انتهای پیام

کد N548736