شیراز میزبان نهمین جشنواره قرآنی "مدهامتان"

قرآن کريم,اسلام

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد فارس از برگزاری مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی "مدها متان" در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین نیازی در جمع خبرنگاران، با یادآوری اینکه در این جشنواره بیش از 200 منتخب قرآنی از کانون‌های مساجد استان شرکت خواهند داشت، زمان برگزاری جشنواره را جمعه 2 آبان اعلام کرد.

وی گفت: کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم و حضور پر نشاط اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

نیازی خاطرنشان کرد: جشنواره قرآنی "مدهامتان" از جمله رشته‌های جشنواره جوانان مساجد کشور است که در طول هشت دوره برگزاری در میان اعضای کانون‌های مساجد توانسته است که استعدادها و ظرفیت‌های نخبه مساجد را شناسایی کند.

این مقام روحانی با بیان اینکه مرحله کشوری این جشنواره در خوزستان برگزار خواهد شد، گفت: قرائت، حفظ، اذان، ترتیل، تفسیر، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه، تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز از رشته‌های جشنواره است که در 2 گروه برادران و خواهران و در رده سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال تا سقف 30 سال برگزار می‌شود.

نیازی با تاکید بر اینکه رشته تفسیر ویژه امامان جماعت مساجد برگزار می‌شود، افزود: در رشته قرائت مسابقه از کل قرآن مجید است و رشته حفظ، نیز در بخش یک، سه و پنج جزء برای رده سنی زیر 16 سال و سه بخش 10، 20 جزء و حفظ کل برای رده سنی بالای 16 سال برگزار خواهد شد.

وی مهلت ثبت نام در این جشنواره را 30 مهر ماه از طریق سایت دبیرخانه کانون‌های مساجد فارس اعلام کرد و یادآور شد: شرکت کنندگان در رشته اذان باید از مؤذنین مساجد باشند و در رشته ترتیل نیز قاریان طرح تلاوت نور مساجد رقابت خواهند کرد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد تاکید کرد: آزمون رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه در تاریخ 30 آبان به صورت سراسری برگزار می‌شود که مکان برگزاری به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N548681