۰

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صدور حکم اعدام علیه شیخ النمر را به شدت محکوم کرد

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عربستان,اعدام

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ النمر، از علمای مبارز و شیعه عربستان سعودی با صدور بیانیۀ محکومیت شدیداللحنی؛ اعلام و صدور حکم اعدام این عالم مجاهد را ظالمانه و کاملاً سیاسی و غیرقانونی دانسته و بشدت آن را محکوم کرده و اجرای آن را باعث فروپاشی نظام ظالمانه و تروریست پرور آل سعود در عربستان دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این بیانیۀ محکومیت شدید اللحن این طور آمده است: دست‌های ناپاک تروریست پرور آل سعود که در سال‌های گذشته هم به خون زائران بیت‌الله الحرام و مسلمانان خود و سایر زائران آغشته است، بار دیگر عالم کشی را به اربابان جور و ستم و جنایت، آمریکا و رژیم صهیونیستی هدیه و پیش‌کش می‌کنند.

حکم اعدام این روحانی مبارز و مظلوم برای همه‌ شیعیان و مسلمانان آزاده موجب تأثر و تأسف شدید است. روحانی که بدون هیچ گناهی از سوی حکام کشور عربستان محکوم به اشد مجازات شده است.

اینک ناله مصیبت و فغان تاریخ و فریاد تظلم خواهی و «هیهات مناالذله» حق‌طلبان و حقیقت جویان عالم در صدور حکم اعدام ظالمانه رژیم ناپاک و خائن آل سعودی، درباره عالم بزرگ اسلامی و رهبر شیعیان عربستان آیت الله نمر به گوش می‌رسد و مجامع بی تعصب حقوق بشر که از جنایات تبعیض نژادی در اسرائیل، آمریکا، انگلیس و کشتار مسلمانان بی‌گناه و بی‌پناه در فلسطین اشغالی، سوریه و عراق و افغانستان و غیره حمایت می کنند؛ چرا و چگونه در دفاع از حقوق مسلمین دم فروبستند و چشم بر هم گذاشتند؟ آیا نه این است که منافع نامشروع و زیاده خواهانه آنان، این گونه اقتضاء می کند؟ و سردمداران دروغین حقوق بشر بایستی به این سوالات پاسخ دهند.

تاریخ و وجدان‌های آگاه و دیدگان بیدار تاریخ حتماً به این سؤالات در طول تاریخ پاسخ خواهند داد و ظلم ظالمان و جور جائران را در دفتر سفید خود ثبت و ضبط خواهند کرد.

امروز فریاد «وامصیبتا» و «یاللمسلمین» تاریخ و طنین فریاد «هل من ناصر ینصرنی» حضرت ابا عبدالله الحسین ع در ظهر عاشورا و صدای خشم ونفرت و انزجار مسلمین جهان در اعتراض به این حکم ظالمانه و نامشروع به گوش می‌رسد.

جرم بزرگ شیخ نمر به عنوان نمادی بزرگ و مصلحی شجاع، روحانی مجاهد و مبارز و عالمی متقی در برابر ظلم کفرگونۀ نظام سلطه و استکبار و خفقان رژیم تروریست پرور آل سعود فقط تظلم خواهی مظلوم از ظالم‌ جور پرور است.

ناگفته پیداست که حکم دادگاه عربستان با آزادی‌های سیاسی افراد و حقوق بشر و حقوق اقلیت‌ها در تناقض کامل است و زمینه‌ساز دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای در دنیای اسلام خواهد شد و پس از آتشی که آل سعود به پا کرد، آرام نگه داشتن دوست‌داران این روحانی عظیم‌الشأن نیز بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان بیانیۀ محکومیت خود عنوان کرد: خواست صریح و شفاف مسلمانان جهان از دولت و دستگاه قضایی عربستان سعودی این است که هرچه سریعتر نسبت به آزادی آیت الله شیخ نمر اقدام کرده و به تبعیض و ارعاب برنامه ریزی شده علیه مخالفان خود پایان دهند.

عربستان سعودی نیز بایستی بداند که با اجرای این حکم ،ضمن مواجه شدن با کوهی از امواج کوبندۀ خشم و نفرت و انزجار تمامی مسلمانان جهان اعم از شیعه و اهل تسنن، مردم عربستان نیز با این‌گونه احکام دست از مبارزه خود برنخواهد داشته و آل سعود با پرداخت هزینۀ گزاف و خارج از تصور، باید جهان اسلام را مقابل خود ببیند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.