جوکار: صدور حکم اعدام شیخ نمر زمینه‌ساز سقوط آل سعود می‌شود

مجلس شوراي اسلامي,عربستان

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تایید حکم اعدام شیخ نمر از سوی عربستان، گفت که این اقدام زمینه سقوط حکومت آل‌سعود را فراهم خواهد کرد.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: امروز عربستان بیش از هر زمان دیگری احساس باختن در میدان سیاست را دارد و پایگاه‌های خود را یکی پس از دیگری از دست داده است و از یک بازیگر فعال به یک بازیگر دفاعی تبدیل شده است.

وی افزود: عربستان احساس کرده تغییراتی در سایه بیداری اسلامی در منطقه سرازیر شده و دامن این کشور را نیز می‌گیرد لذا برای اینکه بتواند چند صباحی به حیاتش ادامه دهد به روش خود سعودی‌ها اقداماتی انجام می‌دهد که نه تنها پایه‌های قدرت آل‌سعود را تثبیت نمی‌کند بلکه تزلزل و بی‌ثباتی بیشتری را در حکومت آل‌سعود ایجاد می‌کند.

نماینده مردم یزد در مجلس، صدور حکم اعدام شیخ نمر را برای مقابله با نهضت بیداری اسلامی در عربستان دانست و تصریح کرد: صدور چنین حکم جائرانه و ظالمانه برای یک عالم شیعی که جرمش تنها آزادیخواهی است از سوی عربستان چندان هم جای تعجب ندارد چرا که عربستان امروز جانیان و تروریست‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهد و آنها آزادند اما شیخ نمرها که ندای آزادی می‌دهند باید به اعدام محکوم شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه حکم اعدام شیخ نمر نه تنها ضداسلامی بلکه ضد حقوق بشر است، یادآور شد: حاکمان ضد بشر و ضد دین چنین احکامی صادر می‌کنند.

جوکار با بیان اینکه این حکم قطعا اجرا نخواهد شد، اضافه کرد: همین حالا صدور این حکم دامنه اعتراضات در منطقه را گسترش داده و همین امر موجب تزلزل بیشتر در عربستان شده و ان‌شاءالله زمینه سقوط حکومت آل‌سعود را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای این حکم، ملت‌های مسلمان به پا می‌خیزند، گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی هم شهادت شهید مصطفی خمینی انرژی و حرکتی را به انقلاب بخشید لذا خون شهدا قطعا به بار می‌نشیند و حکومت‌های جائر و ظالم یکی پس از دیگری نابود می‌شوند.

انتهای پیام

کد N548639