میرلوحی:

غرب متوجه اشتباه استراتژیک خود نسبت به ایران شده است

ايران,داعش

یک فعال سیاسی اصلاح طلب، با اشاره به این‌که امروز غرب با نشانه‌هایی که می‌بیند متوجه اشتباه استراتژیک خود نسبت به ایران شده است، گفت: امروز غرب متوجه شده اگرچه در داخل ایران عده‌ای با روحیات خاص حضور دارند، اما بدنه جامعه ایران و قاطبه شیعه به واسطه نگاه اجتماعی و توجه به مسائل روز از ویژگی‌های تکفیری دور هستند و می‌توان برای مقابله با حرکت‌های تکفیری با شیعیان متحد شد.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طی دولت‌های نهم و دهم اقداماتی شده بود که دنیا یکباره علیه ما متحد شد و شیعه و ایران که می‌توانست بهترین متحد اروپا در مقابله با طالبان و القاعده باشد، مورد حمله قرار می‌گرفت، اما امروز با توجه به شرایط مساعد با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و صحبت‌های رییس جمهور مبنی بر مبارزه با خشونت و افراطی‌گری فرصتی پدید آمده است که می‌تواند شرایط مساعدی را برای تکرار فضای گفت‌وگوی تمدن‌ها ایجاد کند.

این فعال سیاسی با بیان این‌که در شیعه و نگاه بزرگان ما و مجتهدان شیعه از جمله امام (ره) مساله هماهنگی زمان و مکان از مزیت‌های بسیار بزرگ است، افزود: همان‌طور که امام خمینی (ره) فرمودند دین اسلام و شیعه از تولد تا مرگ را پیش‌بینی کرده است و با لحاظ زمان و مکان پاسخ همه چیز را دارد.

میرلوحی با بیان این‌که در دو دهه اخیر مشکلاتی مثل طالبان و القاعده شکل گرفته است که آسیب‌های بزرگی به حیثیت اسلام، شیعه و انقلاب اسلامی وارد آورده است، گفت: مبنا و پایه انقلاب اسلامی این بود که مدل جدیدی دربرگیرنده دموکراسی و عدالت به عنوان دو آرمان شرق و غرب که هیچکدام به مقصد و هدفشان نرسیدند، ارائه کند که در آن تمام نواقص رفع شده باشد، اما متاسفانه تکفیری ‌ها و وهابی‌ها، طالبان و القاعده، خواسته و ناخواسته به این مسیر آسیب رساندند.

وی با اشاره به اقدامات دو دهه اخیر تکفیری‌ها تصریح کرد: شاهدیم با اقدامات اخیر تکفیری‌ها اسلامی به دنیا معرفی شده است که مساوی با خشونت، بی‌منطقی، عقب ماندگی، انحطاط و خرافات است و در داخل نیز متاسفانه با حرکت‌هایی روبر بوده‌ایم که کمتر به مسائل محتوایی و فرهنگی و اخلاقی توجه شده است، همه این‌ها باعث اشتباهات استراتژیک غرب در برخورد با ایران شده است.

میرلوحی با تاکید بر این‌که باید مراقب باشیم و چهره لطیف ، محبت آمیز و مهربان از اسلام و شیعه را به جهان عرضه کنیم، افزود:دنیای غرب امروز متوجه خطر داعش شده است و دریافته است در حمایت از یک سلسله اقلیت‌های وابسته که از نیروهای متکی به مردم منطقه فاصله دارند، اشتباه کرده است.

معاون پارلمانی وزیر کشور دولت هشتم خاطرنشان کرد: امروز برخی از صاحبنظران اروپایی و آمریکایی متوجه شده‌اند و پیشنهاد می‌کنند شیعه جریانی عقلانی و متحد خوبی برای مقابله با حرکت های تکفیری در منطقه است.

انتهای پیام

کد N548637

خواندنی از سراسر وب