کوثری: اصلاح طلبان تمام شده اند/ مجلس بعدی در دست اصولگرایان خواهد بود

انتخابات مجلس دهم,اصلاح طلبان,اصولگرایان,محمد اسماعیل کوثری

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: گروه سیاسی اصلاح طلب از نظر مردم تمام شده اند و ایستادن آن ها پشت سر آرای روحانی نیز به این بازگشت کمکی نمی کند.

اسماعیل کوثری عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت:با احتمال قریب به یقین مجلس آتی نیز با اکثریت قطعی اصولگرایان شکل خواهد گرفت.
وی در پاسخ به این که باتوجه به تغییر طیف سیاسی دولت برخی معتقدند که جناح اصلاح طلب قدرت بیشتری برای حضور در مجلس دهم دارند با اشتباه خواندن چنین تحلیلی گفت: به هیچ وجه این طور نیست. اصلاح طلب ها اگر قدرت داشته ویا دراصل مورد قبول مردم برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بودند اقای عارف را به عنوان نماینده ی خودشان کنار نمی گذاشتند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان در صورت داشتن قدرت و اقبال عمومی کاندیدای خودشان را رها نمی کردند و پشت آقای روحانی نمی ایستادند.
وی افزود: اصلاح طلبان حداقل 7% رای داشتند که توانستند برای آقای روحانی آن را جمع آوری کنند و این اصولا به معنی نفوذ اصلاح طلبان نیست که بگوییم مثلا انقدر نفوذ پیدا کرده و یا محبوب مردم شده اند که می توانند تمام امور را از جمله مجلس به دست بگیرند.
کوثری با تاکید تا به این حد بر توانمند شدن دوباره اصلاح طلبان حساب باز کردن اصولا تحلیل نادرستی است خاطر نشان کرد:البته ممکن است که با اشخاص دیگری بتوانندلابی کنند و قدرتی هم ر برخی بخش ها بگیرند اما به نظر من اصلاح طلبان دیگر از نظر مردم تمام شده اند.
وی ادامه داد: شما نمونه ی زنده تمام شدن این جریان را نیز در شورای شهرتهران مشاهده کردیدکه یک سال رای نیز آوردند که آن هم رایی ناپلونی بود که وقتی دوباره خواستند آن راه را امتحان کنند باز موفق به کسب همان رای ناپلونی نیز نشدند.
نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصلاح طلبان واقعا جایگاهی که بتوان نام اثر گذار بر روی آن نهاد در شرایط سیاسی کشور ندارند.
این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در خصوص این که با این شرایط آیا اصول گرایان باتوجه به تجارب ناموفقی که داشته اند، می توانند به وحدت برسند نیز خاطر نشان کرد: بر روی موضوع وحدت اصولگرایان کار و رایزنی هایی در حال انجام شدن است که به احتمال خیلی زیاد این موضوع عملی می شود. اما اگر اصول گرایان نیز باهم وحدت نکنند باز هم شانس اصول گرایان به مراتب بیشتر است از گروه های سیاسی دیگر است.
وی در پایان گفت : برای اظهار نظر در مورد موضوع انتخابات مجلس در حال حاضر قدری زود است و باید برای روشن تر شدن فضا بیشتر صبر کرد.

/2727

کد N548525