در دیدار مولاوردی با همسر رئیس جمهور آذربایجان تاکید شد؛

تقویت جایگاه زنان در جامعه و حل مشکلات کودکان

دولت

«مهربان علی یوا» همسر رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، از وی و هیات ایرانی برای شرکت در پنجمین اجلاس وزرای زنان سازمان همکاری های اسلامی در باکو تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهربان علی یوا با اشاره به سه دیدار روسای جمهور دو کشور در هشت ماه گذشته گفت: امروز همکاری‌های فیمابین در همه عرصه‌ها رو به گسترش است.

همسر الهام علی‌اف با اشاره به دوستی عمیق و مشترکات فراوان دو کشور افزود: تهران و باکو می‌توانند برای تقویت جایگاه زنان در جامعه و حل مشکلات کودکان همکاری کنند.

وی با تاکید بر ضرورت امضای یادداشت تفاهم در زمینه همکاری‌های زنان دو کشور افزود: حل مسائل زنان و خانواده یکی از سیاست‌های اصولی جمهوری آذربایجان است.

مهربان علی یوا با ابراز تاسف از اینکه زنان و کودکان از قربانیان حوادث تروریستی در منطقه هستند گفت: ایران و آذربایجان می‌توانند با کمک یکدیگر در جهت ایجاد صلح تلاش نمایند.

در این دیدار که محسن پاک آیین سفیر کشورمان نیز حضور داشت، شهیندخت مولاوردی با اشاره به درگیری تروریستی در منطقه و بخصوص در سوریه و عراق از کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع در این کشورها ابراز تاسف کرد و گفت: فعالیت‌های مشترک کشورهای اسلامی می تواند موجب کاهش مشکلات زنان در جوامع اسلامی گردد.

وی با اشاره به اینکه اجلاس ها و کنفرانس‌های کشورهای اسلامی می‌تواند کمک کند تا زنان در کشورهای اسلامی و برای توسعه جوامع جایگاه خود را پیدا کنند، افزود: باید از ظرفیت زنان برای حل مشکلات موجود استفاده شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری‌های زنان دو کشور خاطر نشان کرد: پیش‌نویس تفاهم نامه‌های مشترک همکاری با جمهوری آذربایجان را آماده کرده و امیدواریم در زمان سفر رییس جمهوری ایران به جمهوری آذربایجان امضا شود.