روحانی: اگر کشوری از تروریسم آسیب ببیند، سایر کشورها هم متضرر می‌شوند/ جنگ تروریسم علیه انسانیت است

رییس جمهوری عصر دوشنبه در دیدار نخست وزیر ارمنستان گفت: ایران و ارمنستان و همه کشورهای منطقه باید برای مبارزه با تروریسم دست به دست یکدیگر بدهند زیرا امنیت در منطقه در سایه همکاری پایدار می شود.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی اظهار داشت: امنیت مقوله‌ای تقسیم‌كردنی نیست و اگر كشوری از تروریسم آسیب ببیند سایر كشورها نیز متضرر خواهند شد.

دكتر روحانی با اشاره به جنایات گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: تروریست‌ها علیه تمدن‌ها و انسانیت می‌جنگند و برای آن‌ها كشتن مسیحیان و یا مسلمانان فرقی ندارد.

رییس جمهوری سپس به همزیستی دوستانه و صمیمی مسلمانان با ارامنه در ایران اشاره كرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان راه حل‌های سیاسی و مسالمت آمیز در چارچوب مقررات بین‌المللی برای حل مسایل منطقه‌ای است.

دكتر روحانی افزود: اگر در مسایلی اختلاف نطر وجود دارد، كشورهای منطقه باید در زمینه دستیابی به راه حلی كه مورد توافق همه طرفین باشد، تلاش كنند.

رییس جمهوری در ابتدای این دیدار به روابط خوب ایران و ارمنستان اشاره كرد و با تاكید بر استفاده از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات دو ملت و دو كشور گفت: تهران و ایروان در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی همكاری‌های خوبی داشته‌اند و ما از مواضع مثبت ارمنستان قدردانی می‌كنیم.

دكتر روحانی ضرورت تلاش مضاعف دو دولت برای ایجاد تحرك در مناسبات اقتصادی و تجاری را یادآور شد و خواستار پیگیری مسئولان دو كشور برای رفع موانع و توسعه مناسبات شد.

رییس جمهوری با بیان اینكه توسعه روابط اقتصادی، منافع دو كشور را تامین می‌كند، گفت: با توجه به ظرفیت و اراده جدی برای ارتقای همكاری‌ها، افق روشنی پیش روی روابط دو كشور وجود دارد.

هویک آبراهامیان نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و تاریخی دو كشور اظهار امیدواری كرد که سفرش به تهران زمینه‌های توسعه روابط را در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه اقتصادی فراهم آورد.

وی با قدردانی از استقبال گرم مسئولان ایرانی گفت: گسترش تعاملات تهران با ایروان دارای اهمیت ویژه‌ای است و ارمنستان آماده است در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران همكاری كند.

نخست وزیر ارمنستان با اشاره به عضویت كشورش در اتحادیه همكاری‌های اقتصادی «اوراسیا» گفت: ارمنستان می‌تواند دریچه‌ای برای عرضه محصولات مختلف در بازار بزرگ ۱۵۰ میلیون نفری حوزه اوراسیا باشد.

وی با تشکر از رفتار خوب و گرم دولت و ملت ایران با جامعه ارامنه ایران، از رییس جمهوری كشورمان خواست تا در فرصت مقتضی به این كشور سفر كند.

 

45503

کد N548425