۰

تذکر آیت‌الله جوادی آملی به نوبخت در مورد اقتصاد مقاومتی: با ویلچر نمی‌توان مقاومت کرد

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایرنا نوشت:

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: اقتصاد مقاومتی با جیب و دستان خالی ملت میسر نمی‌شود.

این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با وی در قم با اشاره به اقتصاد مقاومتی افزود: ملتی که دست و جیبش خالی باشد، ویلچری است و ملتی که ویلچری است نمی‌تواند مقاومت کند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه نساء بیان داشت: خدای سبحان در این آیات، ثروت یک مملکت را عامل قیام آن‌ها دانسته است.

وی ادامه داد: قیام یک ملت در این است که باید دست و جیبش پر باشد و کسی که جیبش خالی است و کسی که زندگی او با انواع و اقسام بدهکاری‌ها و اقساط همراه شده، در واقع ستون فقراتش شکسته و این فرد نمی‌تواند مقاومت کند.

وی اضافه کرد: شخصی که در سر چهارراهی ایستاده و گدایی می‌کند، این در واقع ایستاده نیست بلکه شکسته و تاب مقاومت ندارد و بالعکس کسی که نشسته و مشغول به تولید است، در واقع ایستاده است.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: ما با اقتصاد مقاومتی مواجه هستیم و باید در این زمینه، جیب ملت و دولت پر باشد، ملت و دولت مقروض هر دو ویلچری هستند و نمی‌توان مقاومت کرد.

وی با بیان اینکه ملتی که دستش خالی است اهل تملق می‌شود گفت: ما یک صدم جمعیت دنیا را داریم اما ۱۰ درصد امکانات دنیا در اختیارمان است و آنچه نداریم، عرضه است.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: کشور از نظر منابع طبیعی در وضعیت خوبی به سر می‌برد و باید از جنگل‌ها و کوه‌ها و دیگر منابع طبیعی استفاده بهینه‌تری کنیم.

وی با بیان اینکه علوفه را از کشور ترکیه وارد می‌کنیم گفت: زمین‌های فراوانی در کشور وجود دارد و نباید کشور نیازی به واردات علوفه داشته باشد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نماز در اسلام گفت: نماز ستون دین است و آن نمازی ستون دین می‌شود که بتواند جلوی زشتی‌ها را بگیرد.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: کسی که نماز می‌خواند و بعد از خواندن نماز گناه می‌کند بداند نمازش مورد قبول واقع نمی‌شود.

وی گفت: مردم اگر بتوانند دین خود را حفظ کنند ستون مستحکمی هستند و مردم وقتی ستون دین هستند که مستحکم باشند.

وی با بیان اینکه تا ملت، ستون نباشند، نظام محفوظ نیست افزود: جامعه عقلانی، ستون مستحکمی است و خود را حفظ می‌کند، باید رابطه خود را با خدا با ستون محکم حفظ کرده و هم باید با مردم درست رفتار کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی همچنین در این دیدار خطاب به معاون رییس جمهوری گفت: سلام خاص مرا به شخص دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات دولت برسانید و انشاالله که ره توشه شما از سفر به شهر کریمه اهل بیت(ع)، ترویج معارف انسان‌ساز مکتب اهل بیت باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری امروز در سفر به قم در گردهمایی بزرگ مبلغان ماه محرم در مدرسه فیضیه قم حضور یافت.

دیدار با آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه و حضور در جلسه شورای اداری استان قم از دیگر برنامه‌های نوبخت در سفر به قم است.

 

45503

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.