استاندار زنجان در گفتگو با مهر مطرح کرد:

جزئیات نهمین سفر استانی دولت/اتمام پروژه پتروشیمی مهمترین مطالبه مردم زنجان از رئیس جمهور

دولت

استاندار زنجان با تشریح جزئیات سفر استانی دولت تدبیر و امید، گفت: اتمام پروژه های نیمه کاره در دولت گذشته و همچنین رفع مشکلات اجرایی کردن پروژه پتروشیمی از مهمترین مطالبات مردم استان زنجان از دولت یازدهم است.

جمشید انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نهمین سفر استانی رئیس جمهور به زنجان و مطالبات مردم این استان از دولت یازدهم، گفت: مشکلات استان زنجان مشابه مشکلات دیگر استان ها است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت بارش در چند سال گذشته و برداشت های بی رویه از منابع آبی، مشکلاتی در آب شرب و آب کشاورزی وجود دارد و مردم توقع دارند در این سفر دولت به طرح های آبیاری نوین و همچنین تامین آب شرب استان سرعت بیشتری ببخشد.

استاندار زنجان اتمام طرح های نیمه کاره اقتصادی را از دیگر مطالبات مردم زنجان نام برد و گفت: اتمام این طرح ها توسعه اقتصادی و اشتغال جوانان را در پی خواهد داشت لذا مردم توقع دارند دولت در این زمینه توجه ویژه ای داشته باشد، چرا که در دولت گذشته قول هایی به مردم داده شد و سطح مطالبات آنان بالا رفت اما در عمل شاهد به ثمر رسیدن این پروژه ها و وعده ها نبودیم.

انصاری احداث پتروشیمی زنجان را یکی از مهمترین مطالبات استان زنجان خواند و گفت: 60 درصد سهام اولیه این طرح برای مردم زنجان است و بیش از 90 هزار نفر از مردم زنجان سهامدار پروژه  پتروشیمی هستند که در سال 85 کلنگ خورده است و قرار بود ظرف سه تا چهار سال تکمیل شود اما امروز هشت سال از احداث این پروژه می گذرد و هنوز به اتمام نرسیده است. مردم از دولت انتظار دارند که مشکلات اجرایی این پروژه را حل کند.

انصاری همچنین در ادامه با اشاره به جزئیات برنامه های سفر رئیس جمهور به زنجان، گفت: روز چهارشنبه رئیس جمهور وارد فرودگاه زنجان می شود و سپس با حضور در ورزشگاه کارگران زنجان در جمع مردم این استان پیرامون مسائل عمومی، سیاست خارجی و برنامه های استانی دولت سخن خواهد گفت.

استاندار زنجان، خاطرنشان کرد: همچنین دیدار با نخبگان، روحانیون و ایثارگران استان زنجان، شرکت در جلسه توسعه و سرمایه گذاری با کارآفرینان اقتصادی، بازدید از پروژه های در دست اجرا، شرکت در جلسه شورای اداری استان و مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران از دیگر برنامه های رئیس جمهور در این سفر است.