ظریف: برای همکاری با لبنان در مقابله با تروریست‌ها آمادگی کامل داریم/ ایران درکنار مقاومت مردم لبنان

ایسنا نوشت:

سمیر مقبل، وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان در رأس هیأتی از کارشناسان نظامی این کشور امروز دوشنبه در ادامه سفر ۳ روزه به تهران با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته، در کنار مقاومت مردم و ارتش لبنان خواهد ایستاد و برای هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی به منظور مقابله با گروه‌های افراطی و تروریستی آمادگی کاملی دارد، افزود: امروزه همه دنیا به این درک رسیده‌اند که چشم‌پوشی نسبت به خطر گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه طی سه سال گذشته، یک اشتباه بزرگ راهبردی بوده و هزینه‌های آن، که ناامنی و سیل آوارگان از جمله آن‌هاست، متوجه مردم لبنان و منطقه شده است.

ظریف همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه وحدت، همبستگی و توافق ملی بین همه گروه‌ها و طوایف لبنان در ممانعت از نفوذ گروه‌های تروریستی و مقابله با افراط گرایی، ابراز امیدواری کرد که مردم و گروه‌های سیاسی لبنان هر چه زودتر بتوانند از طریق گفتگو و توافق، رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب نمایند.

وزیر دفاع لبنان نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال ویژه بعمل آمده از هیأت لبنانی و همچنین کمک‌های اعطایی جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان، اظهار داشت: قطعاً این کمک‌ها نقش قابل توجهی در تقویت ایستادگی ما در برابر گروه‌های تکفیری و تروریستی خواهد داشت.

سمیر مقبل تأکید کرد: علاوه بر مشکل همیشگی دشمن صهیونیستی برای لبنان، این کشور امروزه با دو مشکل اساسی دیگر نیز روبرو است که یکی تحمل بار اقتصادی و امنیتی سیل آوارگان سوری و دیگری خطر نفوذ و گسترش تروریسم به داخل لبنان است .

 

45503

کد N548308