افخم:

با عراق برای ریشه‌کنی تروریسم همکاری می‌کنیم

سیاست خارجی

جمهوری اسلامی ایران روند توسعه همه جانبه روابط راهبردی با عراق را بر اساس منافع و مصالح مشترک دو کشور و منطقه دنبال می‌کند و بر همین اساس با عراق در مقابله با چالش‌های فرارو به‌ویژه امنیت و ریشه‌کنی پدیده شوم تروریسم همکاری می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: افق پیش روی ایران و عراق ثبات و آرامش و تقویت مناسبات منطقه‌یی است.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم با اظهار این مطلب و جایگاه سفر حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق به تهران خاطرنشان کرد: تهران برای این رویداد اهمیت ویژه‌ای قائل است و در این سفر که همکاری‌های همه جانبه دو کشور را به مرحله‌ای جدید وارد خواهد کرد، العبادی و مقامات و مسوولان عالی‌رتبه کشورمان آخرین تحولات منطقه و راه‌های کمک به حل معضلات موجود را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهند داد.

وی افزود: از جمله اهداف این سفر که متعاقب شروع به‌کار دولت جدید در عراق صورت می‌گیرد، افزایش و ارتقای مناسبات و همکاری‌های دو کشور در ابعاد مختلف است؛ و افزایش همکاری‌های دوجانبه در زمینه انرژی، مسکن، سازندگی و سایر زمینه‌های موجود متناسب با ظرفیت‌های وسیع دو طرف و برنامه‌های آتی مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

افخم اظهار کرد: رایزنی‌های نزدیک میان دو کشور با توجه به حساسیت و پیچیدگی تحولات منطقه و هم‌چنین نقش موثر تهران و بغداد در کمک به بازگشت صلح و ثبات به منطقه و یکپارچه کردن تلاش‌های جاری در جهت مبارزه جدی با تروریسم از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام حمایت ایران از وحدت و یکپارچگی، امنیت و توسعه همه جانبه کشور دوست و همسایه عراق خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران روند توسعه همه جانبه روابط راهبردی با عراق را بر اساس منافع و مصالح مشترک دو کشور و منطقه دنبال می‌کند و بر همین اساس با عراق در مقابله با چالش‌های فرارو به‌ویژه امنیت و ریشه‌کنی پدیده شوم تروریسم همکاری می‌کند.

کد N548268