ظریف در دیدار وزیر دفاع لبنان:

چشم‌پوشی از خطر گروه‌های تروریستی در سوریه یک اشتباه راهبردی بوده است

سیاسی

ظریف همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه وحدت، همبستگی و توافق ملی بین همه گروه‌ها و طوایف لبنان در ممانعت از نفوذ گروه‌های تروریستی و مقابله با افراط‌گرایی، ابراز امیدواری کرد که مردم و گروه‌های سیاسی لبنان هرچه زودتر بتوانند از طریق گفت‌وگو و توافق، رئیس‌جمهور جدید کشورشان را انتخاب نمایند.

وزیر دفاع و معاون نخست‌وزیر لبنان در رأس هیأتی از کارشناسان نظامی این کشور امروز سفر سه روزه به تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه به تبادل نظر پرداخت.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار مقاومت مردم و ارتش لبنان خواهد ایستاد و برای هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی به منظور مقابله با گروه‌های افراطی و تروریستی آمادگی کاملی دارد، گفت: امروزه همه دنیا به این درک رسیده‌اند که چشم‌پوشی نسبت به خطر گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه طی سه سال گذشته، یک اشتباه بزرگ راهبردی بوده و هزینه‌های آن که ناامنی و سیل آواردگان از جمله آنهاست، متوجه مردم لبنان و منطقه شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه وحدت، همبستگی و توافق ملی بین همه گروه‌ها و طوایف لبنان در ممانعت از نفوذ گروه‌های تروریستی و مقابله با افراط‌گرایی، ابراز امیدواری کرد که مردم و گروه‌های سیاسی لبنان هرچه زودتر بتوانند از طریق گفت‌وگو و توافق، رئیس‌جمهور جدید کشورشان را انتخاب نمایند.

سمیر مقبل نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال ویژه به عمل آمده از هیأت لبنانی و همچنین کمک‌های اعطایی جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان اظهار داشت: قطعاً این کمک‌ها نقش قابل توجهی در تقویت ایستادگی ما در برابر گروهای تکفیری و تروریستی خواهد داشت.

وزیر دفاع و معاون نخست‌وزیر لبنان تأکید کرد: علاوه بر مشکل همیشگی دشمن صهیونیستی برای لبنان، این کشور امروزه با دو مشکل اساسی دیگر نیز روبرو است که یکی تحمل بار اقتصادی و امنیتی سیل آوارگان سوری و دیگری خطر نفوذ و گسترش تروریسم به داخل لبنان است.

کد N548195