در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه

شمخانی از ایجاد گروه تروریستی جدید برای مهار گروه‌های قبلی ابراز نگرانی کرد

سیاسی

استفان دی میستورا، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه صبح روز دوشنبه با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درخصوص تحولات اخیر سیاسی و امنیتی در این کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی با اشاره به بی‌نتیجه ماندن کنفرانس‌های بین‌المللی برای پایان دادن به بحران سوریه و نتیجه معکوس ایجاد گروه‌های تروریستی برای مقابله با دولت منتخب مردم در این کشور، بر لزوم تجدید نظر در سیاست‌های اشتباه اتخاذ شده و حمایت از خواست واقعی مردم و کمک به استقرار امنیت و ثبات تاکید کرد.

شمخانی افزود: با وجود آمادگی دولت سوریه برای انجام گفت‌وگوهای سیاسی با گروه‌های مختلف سوری، رفتار غیرمسوولانه برخی کشورهای غربی و منطقه و تسلیح مخالفان و تحریک آن‌ها به کشتار مردم مانع اصلی استقرار آرامش در سوریه بوده است.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از تجربه‌های نمایندگان پیشین سازمان ملل که راه‌حل سوریه را پایان حمایت از تروریسم و اتکا به گفت‌وگوهای ملی می‌دانند خاطرنشان کرد: این واقعیت که خطر جریان‌های تروریستی در نهایت متوجه حامیان آن‌ها خواهد شد بارها از سوی مسوولان جمهوری اسلامی ایران اذعان شده بود و امروز نیز مجددا تاکید می‌کنیم که ایجاد گروه تروریستی جدید برای مهار گروه‌های قبلی و یا دخالت نظامی نیروهای فرامنطقه‌یی منجر به تصاعد بحران خواهد شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست‌های انسان دوستانه و اصولی خود برای تامین امنیت در منطقه به مقابله با گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد و آمادگی دارد همکاری لازم را با سازمان ملل به عنوان تنها مرجع مشروع در این زمینه انجام دهد.

استفان دی میستورا، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در این دیدار با اشاره به لزوم بهره‌گیری از تجارب و مشارکت ایران در حل بحران سوریه تاکید کرد، فاجعه انسانی در شهرهای مرزی سوریه نشان می‌دهد که می‌بایست هرچه سریع‌تر راهکارهای مبتنی بر مشارکت همه کشورهای تاثیرگذار منطقه برای مقابله با تهدید تروریسم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: راه‌حل سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه بهترین ابراز برای مواجهه با تهدید گروه تروریستی داعش و مقابله جدی با توسعه این پدیده شوم در منطقه است.

انتهای پیام

کد N547767