اورشلیم پست گزارش داد

مذاکرات هسته‌ای ایران ذهن نتانیاهو را احاطه کرده است

رژيم صهيونيستي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,نتانياهو,مذاكرات وين,مذاكرات هسته‌اي

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر نسبت به حصول یک توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: سانتریفیوژهای ایران اجازه می‌دهد این کشور ماده مورد نیاز یک بمب هسته‌ای را تولید کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران همزمان با افتتاح یک مسیر جدید به اورشلیم و ابراز نگرانی‌اش نسبت به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 نشان‌دهنده این است که وی تا چه اندازه درباره روند این مذاکرات هراس دارد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یک‌شنبه گفت: ما هم‌اکنون در معرض خطر توافق نهایی قدرت‌های جهانی با ایران قرار داریم که به ایران اجازه می‌دهد یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن باشد و سانتریفیوژهایش را به گونه‌ای که قادر باشد مواد مورد نیاز ساخت یک بمب هسته‌ای تولید کند را در اختیار داشته باشد.

نتانیاهو در اظهارات خصمانه‌اش علیه ایران، گفت: این یک تهدید علیه تمام جهان به ویژه علیه اسرائیل است که به مراتب بدتر از تهدید داعش است.

اورشلیم پست در ادامه نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی دوباره نگرانی‌های خود را از توافق هسته‌ای ایران به زبان آورده است که گزارشات حاکی از تمایل آمریکا برای پذیرش توافق نهایی با ایران است که به این کشور اجازه در اختیار داشتن 5000 سانتریفیوژ را می‌دهد.

یک مقام دولت رژیم صهیونیستی در این باره گفت: اسرائیل نگرانی‌هایی در این زمینه دارد چون ما شواهدی مبنی بر این‌که ایران از خود انعطاف نشان داده ندیده‌ایم و با توجه به امتیازاتی که آنها قرار است در چارچوب این مذاکرات به دست آورند اجازه خواهند یافت تا به یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن تبدیل شوند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی از ابتدای مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 همواره با آن مخالفت و آمریکا را به سازش با ایران متهم کرده است.

رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی می‌کند که یک توافق هسته‌ای بد با ایران به این کشور اجازه خواهد داد تا زیربنای هسته‌ای خود را حفظ کند و این مسأله برای جهان خطرناک خواهد بود. این در حالی است که تل‌آویو تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه خاور میانه به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N547748