پوتین غرب را با کلاهک‌های هسته‌ای روسیه تهدید کرد

ایسنا نوشت:

ولادیمیر پوتین غرب را با 5000 هزار کلاهک هسته‌ای کشورش تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از اگزماینر، تنها چند روز پیش از کنفرانس سالانه آسیا-اروپا در میلان، رییس‌جمهور روسیه، آمریکا و متحدانش را در لفافه به مقابله احتمالی اتمی تهدید کرده بود؛ تهدیدی که جهان را در آستانه جنگ جهانی سوم قرارمی‌دهد.

پیشتر روزنامه صربستانی «پولتیکا» به نقل از پوتین نوشته بود: همکاران ما باید متوجه باشند که تلاش برای بی‌ثبات کردن روسیه از طریق اقدامات ناعادلانه، نامشروع و محدودکننده شرایط اوکراین را تثبیت نمی‌کند و تنها گفت‌وگو‌ها را پیچیده‌تر خواهد کرد.

رهبر روسیه ابراز امیدواری کرد که سران کشورهای غربی متوجه «بی‌دقتی در تلاش‌ها برای تهدید روسیه» شده‌اند و به آنها «خطر درگیری با بزرگترین قدرت‌های اتمی جهان» را گوشزد کرد.

این سخنان پوتین بیانیه مستقیم یک جنگ نیست اما سخنانی است که جنگ سرد را یادآوری می‌کند.

با این حال، تهدیدات اینچنینی معمولاً چیزی جز یک بلوف سیاسی و تهدید صرف درباره آغاز جنگ جهانی برای دستیابی به قدرت بیشتر در بحران‌ها یا تنش‌های سیاسی نیست.

به نوشته اگزماینر باید به این نکته توجه کرد که اظهارات پوتین هنوز هم واکنشی به تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور در جریان الحاق کریمه است. او طی روزهای اخیر باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا را مستقیماً مورد خطاب قرار داد: باراک اوباما در دستورالعملی که به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه داد، «تجاوز روسیه در اروپا» را در بین سه تهدید بزرگ علیه بشریت در کنار بیماری ابولا و گروه تروریستی داعش قرار داد. اما ایجاد تحریم‌های اقتصادی علیه تمام بخش‌های اقتصادی روسیه چیزی غیر از دشمنی و خصومت نیست.

5252

کد N547467