حزب‌الله لبنان: "14 مارس" از حمایت افراد مسلح در سوریه دست نمی‌کشد

سوريه,حزب‌الله,لبنان,مخالفان سوري

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تصریح کرد: به رغم حملات افراد مسلح سوری به لبنان و شلیک خمپاره به مناطق این کشور، گروه "14 مارس" هنوز از ائتلاف با افراد مسلح در سوریه دست نکشیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت هفته شهید علی حسین رمال در حسینیه شهرک "الدویر" با حضور خانواده‌های شهدا و برخی شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و مذهبی تاکید کرد: ارتش لبنان در معرض دشمنی آشکار گروه‌های تکفیری قرار گرفته و این دشمنی تنها صرف حملات محدود و زود گذر نیست بلکه یک اقدام از سوی طرف‌های خارجی و تکفیری‌ها برای حملات مداوم به ارتش لبنان است.

وی افزود: این حمله تکفیری علیه ارتش حمله‌ای علیه کرامت، ثبات و وحدت ملی است. پس از اینکه حامیان گروه‌های تکفیری رسوا شدند پرده از رخدادهای شمال لبنان برداشته شد و فهمیدیم در واقع طرف‌هایی که به تکفیری‌ها در "رومیه" کمک می‌کنند همان کسانی هستند که از تکفیری‌ها در شمال حمایت به عمل می‌آورند.

قاووق خاطرنشان کرد: تمامی کسانی که علیه ارتش لبنان دست به اقدامات تحریک آمیز می‌زنند در جنایت‌هایی که علیه این ارتش صورت می‌گیرد، شریک هستند.

وی ضمن درخواست از ائتلاف "14 مارس" برای پایان دادن به لجبازی و دشمنی گفت: به گروه 14 مارس توصیه می‌کنم تا در مقابله با حملات تکفیری‌ها مشارکت کنند. گروه 14 مارس نباید به صورتی برخورد کند که انگار جنگ عرسال و جنگ بریتال وجود ندارد.

قاووق تاکید کرد: ما به عنوان عضو حزب الله برای عمل به وظیفه ملی و انسانی مقدس خود در دفاع از وطن جهت مقابله با داعش و جبهه النصره و "ارتش آزاد" منتظر اجازه یا رضایت "14 مارس" نمانده‌ایم.

وی ابراز تاسف کرد که گروه "14 مارس" تاکنون از ائتلاف با افراد مسلح در سوریه به رغم حمله این افراد به لبنان و شلیک خمپاره به سمت شهرک‌های این کشور دست نکشیده‌اند.

قاووق تصریح کرد: مقاومت امروز و پس از گذشت سه سال از بحران سوریه توانست توانایی‌های نظامی را به دست آورد و به جایگاه خوبی در معادلات لبنان و منطقه برسد.

انتهای پیام

کد N547451