ولایتی: حامیان داعش به دنبال متوقف کردنش هستند/ آنچه در سوریه می‌گذرد در تاریخ معاصر بی‌سابقه است

فارس نوشت:

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که از داعش حمایت مالی و نظامی می‌کنند اکنون می‌خواهند داعش را متوقف کنند.

علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش با استفان ویمیستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه عصر امروز در مرکز تحقیقات استراتژیک دیدار کرد.

علی اکبر ولایتی در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی با بیان اینکه موضوع سوریه به موضوع مهمی تبدیل شده است، گفت: ادامه بحران سوریه به ضرر منطقه خواهد بود.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با تشکر از فرصت به دست آمده خاطرنشان کرد: سفر من به تهران برای بررسی موضوع مهم و جهانی سوریه بود و با شما موافقم که اگر بحران سوریه ادامه پیدا کند به ضرر منطقه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نباید فرصت‌ها از دست برود. کنفرانس‌های بسیاری در این زمینه تشکیل شده‌اند که باید برای ۴ میلیون آواره سوری فکر جدی شود و این موضوع حل و فصل شود.

ولایتی در ادامه دیدار با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با بیان موافقت از توقف بحران در منطقه خاطرنشان کرد: با شما موافقم که باید بحران در منطقه متوقف شود و راهکارهای سیاسی و مسالمت‌آمیزی برای پایان دادن به آنچه در سوریه می‌گذرد ضروری است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه آنچه در سوریه می‌گذرد در تاریخ معاصر بی‌سابقه بوده است، تصریح کرد: یک کشور مستقل در دولت مستقل مورد حمله قرار گرفته است و مردم سوریه مورد رنج قرار می‌گیرند و مرزها مورد حمله واقع می‌شوند، حاکمیت این کشور نقض شده و معارضین و تروریست‌ها تجهیز و مورد آموزش قرار می‌گیرند.

ولایتی همچنین اظهار داشت: کسانی که از داعش حمایت مالی و نظامی می‌کنند اکنون می‌خواهند داعش را متوقف کنند هرچند پایگاه‌های آموزشی را در برخی از کشورهای منطقه تدارک دیدند.

ولایتی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در برخی از کشورها که به دنبال راه حل سیاسی هستند از سازمان ملل انتظار دارد که در جهت رفع بحران با راه حل سیاسی اقدام کنند.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل نیز ضمن تأئید سخنان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک نظرات شما به عنوان یک مقام ایرانی مهم است با اینکه تجارب زیادی داریم و ما امیدواریم این سفر منطقه‌ای که از دمشق به پایان می‌رسد در برگیرنده راه حل‌های سیاسی برای پایان دادن به این بحران باشد.

 

45503

کد N546946