شمخانی در دیدار با وزیر دفاع لبنان:

آماده انتقال تجربیات خود برای ارتقا امنیت در لبنان و منطقه هستیم

دولت

دبیر شورای عالی امینت ملی با اشاره به تاثیرگذاری بحران سوریه به لبنان و سایر کشورهای منطقه گفت: آماده انتقال تجربیات خود برای ارتقا امنیت در لبنان و منطقه هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امینت ملی عصر امروز در دیدار "سمیر مقبل" معاون وزیر و وزیر دفاع لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار آمادگی برای کمک‌های تسلیحاتی به ارتش لبنان، آماده انتقال تجربیات خود برای ارتقا امنیت در لبنان و منطقه و مبارزه با جریان‌های تروریستی است.

وی با اشاره به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت همه جانبه از گروه‌ها و جریان‌های اصلی لبنانی افزود: پشتیبانی از ملت، ارتش و مقاومت در لبنان همچنان در دستور کار ایران قرار خواهد داشت.

دبیر شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: با گذشت بیش از 3 سال از تحولات سوریه، همه طرف‌ها به این نتیجه رسیده اند که رویکرد ایران و جریان مقاومت در مبارزه با تروریست‌های وارداتی درست و اصولی بوده و راهبرد طرف مقابل در تقویت این گروه‌ها و استفاده از ابزار تروریسم علیه دولت ها نه تنها به ضرر امینت و ثبات در سوریه تمام شده بلکه سایر کشورهای منطقه را نیز با چالش امنیتی مواجه ساخته است.

شمخانی با اشاره به تاثیرگذاری بحران سوریه به لبنان و سایر کشورهای منطقه اتخاذ راهکارهای سیاسی مبتنی بر خواست و اراده مردم سوریه را تنها مسیر پایان دادن به خونریزی و ویرانی در این کشور عنوان کرد و ادامه داد: رشد فزاینده تروریسم و ناامنی در خاورمیانه که ریشه در سیاست‌های نادرست برخی از کشورهای منطقه و حامیان غربی آنها دارد، تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی بوده و موجب تحمیل هزینه‌های هنگفت مادی و انسانی به کشورهای اسلامی شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به منویات ائتلاف شکل گرفته به رهبری آمریکا در مبارزه با داعش با تردید نگاره می‌کند و معتقد است مبارزه اصلی با تروریسم از طریق وادار سازی کشورهای حامی آنان به قطع کمک‌های مالی، اطلاعاتی و نظامی ممکن خواهد بود و عملیات هوائی یا دخالت نظامی نیروهای فرامنطقه ای موجب تشدید بحران و ناامنی خواهد شد.

در ادامه این دیدار نیز سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران گفت: لبنان در حال حاضر در شرایط خاصی به سر می‌برد و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور دوست بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم تجهیز ارتش لبنان به سلاح‌های مورد نیاز و مدرن، این اقدام را موجب ارتقاء قدرت عملیاتی ارتش در مقابله با گروه‌های تکفیری و تروریستی و حفظ ثبات و آرامش این کشور دانست.