پورمحمدی: بنای دولت بر پرهیز از پنهان کاری و سانسور اطلاعات است

سیاسی

وزیر دادگستری گفت: بنای دولت بر پرهیز از پنهان کاری، دست کاری و سانسور اطلاعات است و اگر دولت مشکل را خودش بیان می‌کند، باید برای رفع این مشکل با دولت همکاری کرد و اگر نظام را دوست داریم نباید بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، در مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز گفت: مجموعه دست اندرکاران تامین امنیت در کشور گنجینه‌ای ارزشمند و گران‌بها هستند.

وزیر دادگستری با بیان این مطلب که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با حوادث ضدامنیتی تلخی در کشور مواجه بودیم اظهار کرد: در دوران معاصر بیش‌ترین و پیچیده‌ترین طرح‌های ضدامنیتی برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و ما با پیچیده‌ترین و طولانی‌ترین طرح‌های امنیتی در کشور روبه‌رو بوده‌ایم.

او با بیان این که جمهوری اسلامی ایران امروز برفراز قله امنیت قرار دارد، گفت: حتی دشمنان نظام اسلامی به موفقیت ایران اسلامی در عرصه امنیت پایدار اعتراف کرده‌اند؛ که بخش قابل توجهی از این موفقیت‌ها مرهون مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است و امروز به عنوان یک کشور مدعی در دنیا در عرصه امنیت، حرف برای گفتن داریم.

پورمحمدی امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران را به‌واسطه وجود سه رکن اصلی مردم، کارآمدی و توانایی عوامل کارگزار و مدیریت مدیران و رهبران را دانست و شاخص‌ترین تامین کننده امنیت در جامعه را همبستگی ملی دانست و افزود: مدیریت اصولی از نکات محوری در بحث امنیت است و مدیران باید دارای دو خصیصه هوشمندی و قاطعیت باشند که این خصایص در امام خمینی (ره) وجود داشت و همواره در تفکر بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران، دشمن‌شناسی و اولویت‌شناسی را شاهد بوده‌ایم.

وزیر دادگستری به وجود توانایی و قابلیت در عرصه‌های مختلف در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: کسب اطلاعات، داشتن دانش و تخصص و اراده و تصمیم، سه عنصر اصلی مدیریت است و مدیران برای توسعه و پیشرفت کشور باید این سه عنصر اصلی را مد نظر قرار دهند.

وی گفت دولت بنا دارد با اطلاعات صحیح حرکت کند و با تاکید بر لزوم وجود گردش صحیح اطلاعات در جامعه تصریح کرد: بنای دولت بر پرهیز از پنهان‌کاری، دست‌کاری و سانسور اطلاعات است؛ سرملت نباید کلاه گذاشت و نباید پنهان کاری کرد و اگر دولت مشکل را خودش بیان می‌کند، باید برای رفع این مشکل با دولت همکاری کرد و اگر نظام را دوست داریم نباید بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی کنیم.

وزیر دادگستری در این باره هم‌چنین گفت: دولت به‌دنبال خرابکاری نیست و اجازه خرابکاری نیز به دیگران نمی‌دهد و همین دو کار موجب رشد در جامعه می‌شود و اگر امروز نیز نشانه‌هایی از رشد در جامعه را شاهد هستیم، به دلیل رعایت همین اصول است.

پورمحمدی در ادامه و درباره استان البرز، وجود جاذبه‌های گردشگری و منابع طبیعی در استان البرز را انگیزه‌ای برای برانگیخته شدن حس طمع سودجویان خواند و اضافه کرد: در صورت بی‌توجهی به این امر، مردم این استان حتی در تامین آب شرب نیز با مشکل مواجه می‌شوند.

وی گفت: امروز به جای آن که امتیاز وجود منابع طبیعی، این استان را به منطقه‌ای خوش آب و هوا تبدیل کند، این منطقه را به کلان‌شهری آلوده تبدیل کرده است.

وزیر دادگستری از مدیران استان البرز خواست تا اجازه شهرک‌سازی و افزایش جمعیت مهاجر را در منطقه ندهند و با جمع‌آوری اطلاعات صحیح، تخصصی و تصمیم و اراده قوی، مانع از خیانت در حق آیندگان شوند.

بر اساس این گزارش، امام جمعه و نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان، استاندار البرز، مدیران و مسوولان حراست‌های دستگاه‌ها و کارکنان مجموعه اطلاعات استان، از دیگر حاضران مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز بودند.

انتهای پیام

کد N546925