با حضور روحانی؛

 نخستین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری آذرماه برگزار می گردد

سیاست خارجی

مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری در آذرماه سال جاری در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی زهرانی مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان امروز بعدظهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به نخستین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری اظهار داشت: نخستین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری روزهای 18 و 19 آذرماه (9 و 10 دسامبر) با حضور مقامات، کارشناسان و صاحبنظران 30 کشور طی دو روز در تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه احتمالا تعدادی از مقامات عالیرتبه سازمان ملل در این کنفرانس شرکت خواهند کرد افزود: در افتتاحیه این کنفرانس بین المللی روحانی رئیس جمهوری اسلامی کشورمان به سخنرانی خواهد پرداخت.

مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: گزارش این کنفرانس که به دنبال اظهارات رئیس‌جمهور کشورمان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل و در پی صدور قطعنامه جهان علیه خشونت و افراطی‌گری در سازمان ملل برگزار می‌شود به دبیرکل این سازمان ارائه خواهد شد.

زهرانی با بیان اینکه خشونت‌های ناشی از ساختار نظام بین‌الملل، دین و خشونت، خشونت در عرصه جهانی شدن از جمله پنل‌های این کنفرانس دو روزه است، گفت: از وزرای خارجه، مقامات سابق و کارشناسان و پژوهشگران برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمده و از 30 کشور نیز مقاله دریافت شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کنفرانس توسط دفتر مطالعات سیاسی و بین‌الملل سیاست خارجه و با همکاری مرکز جهانی شدن و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.