هاشمی رفسنجانی :

باید اهدای خون فرهنگ جامعه شود

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار مدیران و مسؤولین سازمان انتقال خون، با ابراز خشنودی از پیشرفت‌های کمّی و کیفی مسایل مربوط به انتقال خون در کشور، گفت: از ملت ایران که در فداکاری‌ها و گذشت شهرت‌های تاریخی دارند، همین انتظار می‌رفت که یکی از بهترین کارها در کمک به همنوعان است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده از فن‌آوری‌های نوین در مراحل مختلف از دریافت تا مصرف خون را ضروری دانست و گفت: باید از دانش و امکانات بخش خصوصی که معمولاً انسان‌های عالم وارد این بخش می‌شوند، در جهت گسترش خدمات به مردم استفاده کرد.

هاشمی رفسنجانی، کار در سازمان انتقال خون را مرضی خداوند و جامعه خواند و گفت: با پشتکاری در انجام وظایف خود تلاش کنید.

وی برگزاری مراسم برای چهل سال استفاده از مزایای انتقال خون را در راستای نهادینه کردن فرهنگ انتقال در جامعه توصیف کرد و گفت: باید اهدای خون وارد فرهنگ جامعه شود تا مردم و به ویژه جوانان به این کار بپردازند و همانگونه که شما توضیح دادید اهدای خون، نمادی از روحیه فداکاری است که امروز بیش از همیشه برای جامعه کارساز است.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری صحنه‌های جنگ و مجروحیت و شهادت جوانان این سرزمین در مقابله با دشمنان بعثی، گفت: در دوران دفاع مقدس که در مقاطعی نیاز به خون اوج می‌گرفت همین انسان‌های فداکار با اهدای خون جان هزاران جهادگر جان برکف را نجات دادند.

در آغاز این دیدار علی اکبرپور فتح‌الله گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان انتقال خون و ستاد برگزاری مراسم چهلمین سال تأسیس سازمان در ایران ارائه کرد و آقای دکتر محمود هادی‌پور دهشال، مشاور مدیر عامل و دبیر ستاد چهلمین سالگرد تأسیس انتقال خون به بیان اهداف برگزاری مراسم در کشور پرداخت.

انتهای پیام

کد N546869