با انتشار بیانیه‌ای

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صدور حکم اعدام شیخ نمر را محکوم کرد

عربستان,سازمان فرهنگ و ارتباطات

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار بیانیه‌ای صدور حکم اعدام برای مجتهد شیعه عربستانی آیت‌الله نمر باقر النمر را محکوم کرد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار بیانیه‌ای صدور حکم اعدام برای مجتهد شیعه عربستانی آیت‌الله نمر باقر النمر را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«باسمه‌تعالی

"لایحب الله الجهربالسوء من القول الا من ظلم و کان الله سمیعاً علیما"

در شرایطی که حفظ وحدت و دفاع از یکپارچگی امت اسلامی وظیفه همه دولت ها و ملت های مسلمان محسوب می شود، صدور حکم اعدام برای آیت‌الله نمر باقر النمر مجتهد مجاهد و مدافع کرامت انسانی در عربستان سعودی، به یقین اقدامی تحریک آمیز و در جهت دمیدن شیپور تفرقه و تشتت در میان امت رسول الله (صلی الله علیه و آله وسلم) محسوب می شود.

متاسفانه برخی اقداماتی که امروزه توسط کشورهای اسلامی در جهت منافع دشمنان امت و بویژه صهیونیست ها انجام می گیرد، خطایی غیر قابل بخشش بوده و گام هایی اشتباه برای برهم زدن وحدت و دور کردن مسلمانان از اعتصام به حبل الله است؛ وظیفه ای که طبق نص قرآن کریم همه به آن سفارش شده و باید بدان عمل کنیم.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن محکوم نمودن اقدام دادگاه کیفری عربستان سعودی در صدور حکم اعدام برای شیخ شجاع حجازی آیت‌الله نمر باقر النمر از سازمانهای اسلامی، شخصیتهای مسلمان اعم از سنی و شیعه و عموم آزادیخواهان جهان می خواهد مخالفت خود با این حکم غیر قابل قبول برای یک مجتهد شیعه مدافع حقوق انسانی را اعلام کرده و مانع از آن شوند که نفس‌های پاک و فریاد عدالت خواهانه یک رهبر مسلمان اینگونه خاموش شود.»

انتهای پیام

کد N546859