اسامه بن لادن در برزیل بازداشت شد

آمریکا اروپا

مردی که خود را "اسامه بن لادن" می نامید، در جریان برگزاری انتخابات محلی در برزیل توسط پلیس بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه اکسپرس، پلیس برزیل از دستگیری فردی همنام سرکرده پیشین شبکه تروریستی القاعده در جریان انتخابات سراسری این کشور خبر داد. بر این اساس فرد بازداشت شده "اسامه بن لادن" یکی از نامزدهای انتخابات محلی در شهر مانائوس برزیل است.

طبق قوانین انتخاباتی در برزیل نامزهای مجالس محلی می توانند برای رای آوردن از اسامی مستعار استفاده کنند. بر همین اساس "مانوئل نونس دو آسیس" تصمیم گرفته است در این دوره از انتخابات با نام "اسامه بن لادن" شرکت کنند. اما این بار بن لادن نه به دلیل اقدام تروریستی که به خاطر تبلیغ انتخاباتی به شکل غیرقانونی بازداشت می شود.

به گفته پلیس این نامزد انتخاباتی در زمان رای گیری با دادن آب به شرکت کنندگان در انتخابات از آنها می خواسته که به وی رای دهند، اقدامی که غیرقانونی است. در بین اسامی نامزدهای محلی انتخابات سراسری این دوره برزیل نام های عجیب و غریب دیگری نیز به چشم می خورد. از جمله این اسامی می توان به "رامبو" قهرمان سابق فیلم های اکشن هالیوود و نیز "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد.

سرکرده واقعی شبکه تروریستی القاعده در حمله یازدهم ماه می 2011 یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا به محل اختفای وی در حومه اسلام آباد کشته شد.