طرح مخالفان سوری برای تشکیل "ارتش ملی"/ عربستان عهده دار آموزش شد

عربستان,سوريه,مخالفان سوري

نخست وزیر خود خوانده ائتلاف مخالفان سوریه از طرح این ائتلاف برای تشکیل "ارتش ملی" جهت حمایت از منطقه امنی که احتمالا ظرف چهار ماه آتی در شمال سوریه ایجاد می‌شود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، احمد طمعه، نخست وزیر ائتلاف مخالفان سوریه از تلاش مخالفان برای تشکیل "ارتش ملی سوریه" جهت حمایت از منطقه امنی که احتمالا ظرف چهار ماه آتی در شمال سوریه ایجاد می‌شود خبر داد. برخی کشورها از جمله عربستان آموزش نظامی این ارتش را برعهده می‌گیرند.

وی گفت: در حال حاضر وعده‌هایی برای مقابله با مشکلات جهت تشکیل این ارتش از جمله مشکل مالی به ما داده شده است. ما از همگان می‌خواهیم به "ارتش ملی" بپیوندند که ستون اصلی ارتش آتی سوریه خواهد بود و برخی از کشورها همچون عربستان اعلام کرده‌اند که آموش و حمایت از این ارتش را برعهده خواهند داشت.

وی گفت: این مساله که مرا حامی اخوان المسلمین می‌دانند کاملا اشتباه است. من در طول زندگی‌ام عضو هیچ گروه یا حزبی نبوده‌ام و نمی‌پذیرم که مرا به گروه خاصی وابسته بدانند چرا که عملکرد من اینگونه نیست.

طعمه با تاکید بر اینکه وی برای توازن روابط در مرحله آتی اقدام خواهد کرد، از سیاستمداران سوری در ائتلاف مخالفان خواست تا به حمایت از دولت موقت و همکاری با ائتلاف برای ساختن "آینده‌ای بهتر" بپردازند.

وی گفت: ما در این شرایط با چالش‌های بزرگی مواجهیم. ما از مدت‌ها پیش گفت‌وگوهایی را با گردان‌های ارتش آزاد در خصوص لزوم تکمیل فعالیت خدماتی ائتلاف و همچنین هماهنگی میدانی برای مقابله با گروه داعش آغاز کرده‌ایم.

طمعه در خصوص "ارتش ملی" که قرار است تشکیل شود نیز گفت: پس از ایجاد منطقه حائل باید این منطقه از سوی دولت موقت ائتلاف اداره شود. به نظر من ایجاد ارتش ملی لازم است. این فکر جدیدی نیست اما ما با مشکلاتی از جمله مشکل مالی در خصوص این مساله مواجه بوده‌ایم.

انتهای پیام

کد N546626