تابش در تذکری:

شایسته نیست سرمایه‌های ملی در تریبون‌های رسمی به جرم ناکرده متهم شوند

سیاسی

نماینده مردم اردکان در مجلس اظهار کرد: شایسته نیست با زیر پانهادن انصاف و عدالت نه تنها منتقدان بلکه سرمایه های ملی در تریبون های رسمی به هر اتهام و جرم ناکرده‌ای متهم شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا تابش در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس اظهار کرد: در آیین و مذهبی که علت برانگیختگی پیامبرش اکمال و اتمام اخلاق است شایسته نیست با زیر پا نهادن انصاف و عدالت نه تنها منتقدان بلکه سرمایه‌های ملی و نمادین در تریبون های رسمی به هر اتهام و جرم ناکرده متهم شوند و امکان دفاع از خود را نداشته باشند.

وی با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه اش گفت: کمبود آب در استان یزد بیداد می‌کند و اگر روزی جریان آب انتقالی به یزد قطع شود استان و برخی از شهرهای آن خصوصا اردکان دچار بحران خواهند شد.

تابش از وزارت نیرو، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درخواست کرد تا نسبت به اجرای خط دو انتقال آب از بهشت آباد به یزد و تامین لازم تسریع کرده و کار به منطقه ای استان ارجاع شود که تجربه و صلاحیت انجامش را دارد.

وی ادامه داد: استان یزد با تولید 6 میلیارد و 200 میلیون کیلووات ساعت برق در سال 92 تقریبا جوابگوی مصرف خویش است و با توجه به اینکه 5/67 درصد این برق در صنعت کاربرد دارد دولت درآمد خوبی کسب می‌کند بنابراین انتظار می‌رود دولت به وزارت نیرو و بنا به کار آماری و علمی انجام شده نسبت به کاهش تعرفه برق مناطق گرمسیری شهرستان های استان تسریع کنند.

نماینده مردم اردکان درمجلس درادامه اظهار کرد: این آمار برای یزد هشدار دهنده است که 30 درصد مردم استان دیابت شناخته شده دارند و یا در آستانه ابتلا به این بیماری هستند، همچنین زنان استان از نظر ابتلا به انواع سرطان‌ها و فراوانی آنها در رتبه اول کشور و مردان از این نظر در رتبه سوم قرار دارند و نیز مجموعا 30 درصد از جوانان به مصرف مواد دخانی سیگار و قلیان مبتلا بوده و 40 درصد مرگ ها ناشی از امراض قلبی و عروقی است که این آمارها نقش آفرینی یزد را در عرصه های مختلف تهدید می‌کند.

وی گفت: از استانداری و ادارات ذی ربط در خواست می‌شود در این زمینه کارهای اجرایی و عملیاتی انجام شود.

انتهای پیام

کد N546363