جهانگیری در همایش روز ملی صادرات:/تکمیل می‌شود/

گفته‌ایم هر آماری چه مثبت و چه منفی باید اعلام شود /می‌خواهیم دولت راستگویان باشیم

دولت

حتی یک بار هم نشده است که از طرف من یا رئیس جمهور به نهادی گفته شود آمار منتشر بشود یا منتشر نشود؛ بلکه گفته‌ایم هر آماری چه مثبت و چه منفی باشد، باید اعلام شود و ما می‌خواهیم دولت راستگویان باشیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت:

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسحاق جهانگیری در همایش روز ملی صادرات که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به انتخابات سال 92 و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گفت:‌ دولت در این مدت کوتاه تلاش کرده با تکیه بر دانش و تجربه مدیران و تعامل با فعالان و نخبگان جامعه و بخش‌های مختلف مدیریت کشور را در مسیر صحیح هدایت کند.

وی ادامه داد: ادامه این تلاش نیازمند سیاست‌های عالمانه و صحیح علمی برای بخش‌های مختلف است تا در جهت تعامل با نهادهای مدنی قرار بگیریم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آرامش خوبی در همه بخش‌های جامعه حاصل شده است، اظهار داشت: علاوه بر آرامش، امید خوبی هم در جامعه آشکار شده و می‌توان این امید را هم در دانشگاه‌ها، هم در فعالان اقتصادی و هم در گروه‌های سیاسی مشاهده کرد.

جهانگیری با یادآوری اینکه این امید نتیجه اعتماد به دولت منتخب مردم است، یادآور شد: مردم احساس می‌کنند دولت مجموعه‌ای از مدیران صاحب تجربه و مجربی است که در این مقطع سخت کشور را از شرایط عبور داده و این اعتماد سرمایه بزرگی برای دولت شده است.

وی با بیان اینکه دولت امروز با فعالان بخش‌های مختلف به یک تفاهم جدی دست یافته است و آرامش در عرصه‌های مختلف حاکم شده است، تصریح کرد: مثلا شاید بخشی از ثباتی که در بازار ارز حاکم شده است، به خاطر سیاست‌های دولت باشد؛ اما بخش عمده آن به خاطر اعتماد مردم به دولت است و دیگر آن بی‌ثباتی و بی‌اعتمادی گذشته را در این مورد نمی‌بینیم.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید اعتماد مردم در زندگی آنان نمودار باشد، ابراز داشت: خیلی از کارشناسان اقتصادی زمانی که ما می‌گفتیم می‌خواهیم تورم را در انتهای سال 93 به 25 درصد برسانیم، می گفتند که این کار امکان‌پذیر نیست و برای ما نامه می‌نوشتند؛ اما این مساله رخ داد و مطمئنم تا پایان سال به وضعیت بهتری هم دست پیدا خواهیم کرد.

جهانگیری با اشاره به اتخاذ سیاست خروج از رکود غیرتورمی از سوی دولت بیان کرد: دولت این سیاست‌ها را با تکیه بر توانمندی بخش خصوصی اتخاذ کرده است.

وی در ادامه به ابهام‌افکنی برخی از افراد به آمارهای دولت اشاره کرد و افزود: بعضی از دوستان تا یک آمار مثبت از یک مرجع اصلی منتشر می‌شود، اولین ابهام را ایجاد می‌کنند و می‌گویند مگر می‌شود این آمار درست باشد، اما من می‌گویم حتی یک بار هم نشده است که از طرف من یا رئیس جمهور به نهادی گفته شود آمار منتشر بشود یا منتشر نشود؛ بلکه گفته‌ایم هر آماری چه مثبت و چه منفی باشد، باید اعلام شود و ما می‌خواهیم دولت راستگویان باشیم.

کد N546301