سردار نقدی در جمع دانش آموزان راهیان نور در زیارتگاه شلمچه:

رسالت راهیان نور دانش آموزی، رساندن پیام شهداست

سردار محمدرضا نقدي,راهيان نور

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خدا از نعمات خود هم سوال می‌کند و توفیق این زیارت نیز از نعمات بزرگ خداوند بر شماست پس امروز که شما به این قدمگاه تشرف یافته‌اید وظیفه‌ای سنگین‌تر بر عهده خواهید داشت و از شما که به زیارت قدمگاه شهدا آمده‌اید انتظار است که پیام رسان شهدا باشید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی طی سفر به استان خوزستان ضمن حضور در زیارتگاه‌های راهیان نور جنوب در جمع دانش آموزان و زائران زیارتگاه شلمچه اظهار کرد: شلمچه قدمگاه شهیدان و محل عروج انسان‌های به کمال رسیده و به سوی پروردگار است.

سردار نقدی بر قدرشناسی نوجوانان بر توفیق زیارت این قدمگاه تاکید کرد و گفت: خدا از نعمات خود هم سوال می کند و توفیق این زیارت نیز از نعمات بزرگ خداوند بر شماست پس امروز که شما به این قدمگاه تشرف یافته اید وظیفه ای سنگین تر بر عهده خواهید داشت و از شما که به زیارت قدمگاه شهدا آمده اید انتظار است که پیام رسان شهدا باشید.

وی با یادآوری رشادت های شهدای دانش آموز تصریح کرد: 36 هزار دانش آموز مدرسه را رها کرده و در جبهه ها برای دفاع از اعتقادات و وطن، جان خود را فدا و شهید شدند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به جنگ های بسیار سخت در منطقه شلمچه اشاره کرد و یادآور شد: مقاومت و صلابت جوانان و رزمندگان ملت ایران در این منطقه الگوی مردم انقلابی و آزادیخواه جهان شده است. مردم غزه در جنگ با رژیم صهیونیستی با الگو گرفتن از همین مقاومت، ایستادگی و ایمان مردم بود که در مقابل چهارمین ارتش قدرتمند جهان پیروز شدند، این درسی است که از مقامت شلمچه گرفته اند، اینکه می توان در مقابل دشمن تا بن دندان مجهز و مسلح ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه شلمچه در جنگ بدون هیچگونه محدودیتی زیر باران آتش دشمن بعثی بود، افزود: نوجوان 13 ساله ی عزیزی به نام مهرداد عزیزاللهی در این نقطه ایستادگی می کند و آنچنان با صلابت از ایستادگی و ایمان صحبت می کند که امام امت او را خواسته و بازوی او را می بوسد و در نهایت به شهادت می رسد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج درباره دانش آموز شهید مرحمت بالازاده خاطرنشان کرد: مرحمت بالازاده در حالی که حتی قدش کوتاه تر از آن بود که موتور سواری کند، در استان خود با سختی و مشقت سوار بر موتور روستا به روستا مردم را برای حضور در جبهه دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه این شهید وقت اعزام جلوی اتوبوس می خوابد تا به جبهه برود اما او را نمی برند، اضافه کرد: مرحمت به تهران می آید و جلوی ساختمان ریاست جمهوری آنقدر می ماند تا رییس جمهور وقت (مقام معظم رهبری) را ملاقات می کند و درخواست خود را اینطور مطرح می کند که به روضه خوان ها بگویید دیگر روضه‌ی حضرت قاسم را بالای منبر نخوانند چراکه می گویند حضرت قاسم 13 ساله بود که در نبرد با باطل شهید شد، اگر راست است چرا نمی گذارند من به جبهه بروم. از حضرت آقا اجازه حضور در جبهه را می گیرد، در جبهه حماسه های بزرگی خلق کرده و در نهایت به شهادت می رسد.

سردار نقدی به تلاش های دشمن پس از شکست در عرصه نظامی اشاره کرد و ادامه داد: دشمن با مشاهده این سلحشوری ها و مقاومت ها متوجه شد که حریف این مقاومت نمی شود و به این نتیجه رسید که برای پیروزی باید عامل این مقاومت را از بین ببرد و آن عامل ایمان به خدا و اتحاد است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین نابودی ایمان و اتحاد مردم را هدف دشمن در جنگ نرم دانست و اظهار کزد: امروز باید مراقب ایمان خود بود چراکه دشمن با ابزارها و سلاح های جدید به میدان آمده پس باید با توجه به معنویت و با تاسی به شهدا برای حرکت در مسیر آنها سعی و تلاش کرد.

انتهای پیام

کد N546243