دومین نشست بررسی پیش نویس لایحه قانون سازمان های مردم نهاد برگزار شد

وزارت كشور

دومین نشست بررسی و تصویب پیش نویس لایحه قانون سازمان های مردم نهاد با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دومین نشست بررسی و تصویب پیش نویس لایحه قانون سازمان های مردم نهاد با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور(شامل تشکل های بین المللی،ملی و استانی) و همچنین نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط از صبح امروز یکشنبه در محل وزارت کشور در حال برگزاری است.

هدف اصلی از برگزاری این نشست دو روزه که پیرو همایش ملی سازمان های مردم نهاد با حضور ریاست محترم جمهوری اواخر مرداد ماه برگزار شد، تدوین لایحه قانون سازمانهای مردم نهاد با مشارکت سازمان های غیر دولتی است.

وزارت کشور با توجه به خلا های قانونی موجود در زمینه فعالیت سازمانهای مردم نهاد و تشکل های اجتماعی اقدام به تهیه و تدوین اولیه پیش نویس قانون مذکور کرده و درصدد است با تکیه بر مشارکت حداکثری سازمان های غیر دولتی و دستگاه های اجرایی مرتبط، پیش نویس مذکور را به نقد و بررسی گذاشته و پس از تصویب به هیات دولت ارائه نماید تا به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال گردد.

انتهای پیام

کد N546126