وزبران خارجه کویت و موریتانی به همراه دبیرکل اتحادیه عرب در بغداد

عراق,اتحاديه عرب,كويت,موريتاني

وزرای خارجه کویت، موریتانی و همچنین دبیرکل اتحادیه عرب امروز (یکشنبه) وارد بغداد شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، صباح خالد الحمد الصباح، وزیر خارجه کویت و احمد ولد تکدی، وزیر خارجه موریتانی و همچنین نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب وارد بغداد شدند تا با مسئولان عراقی درخصوص اوضاع امنیتی این کشور و راه‌های مقابله با گروه تروریستی داعش بحث و گفت‌وگو کنند.

نبیل العربی در سخنانی اعلام کرد: هدف از این سفر تماس‌هایی با مسئولان جدید عراقی است تا از این طریق روابط میان طرفین تقویت شده و تحولات کنونی عراق در سایه تهدیدهای بسیاری که در آماج آن قرار دارد، مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: این هیات وزارتی از نیازهای عراق اطلاع کسب خواهد کرد تا این کمک‌ها را ارائه داده و با دولت عراق در مقابله با این تهدیدها اعلام همبستگی کند.

وی تأکید کرد: تمامی کشورهای عربی از جمله عراق تمایل دارند با تروریسم مبارزه کنند و تصمیم گرفته‌اند تا با تهدیدهای گروه‌های تروریستی همچون داعش مقابله کنند.

العربی گفت: این هیات دیدارهایی با فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق حیدر العبادی، نخست‌وزیر و سلیم جبوری، رئیس پارلمان و هوشیار زیباری، معاون نخست‌وزیر و ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق و تعداد دیگری از مسئولان عراقی خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N545935