عباس: تدابیر حقوقی بین‌المللی را در حمایت از مسجد الاقصی دنبال می‌کنیم

رژيم صهيونيستي,بيت‌المقدس,فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شنبه شب در سخنانی از اتخاذ تدابیر حقوقی بین‌المللی علیه یورش‌های روزانه شهرک‌نشین‌های صهیونیستی به مسجد الاقصی در قدس شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنان خود در افتتاحییه نشست‌های شورای انقلابی جنبش فتح که در مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در شهر رام‌الله برگزار شد، عنوان داشت: مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین درصدد هستند تدابیر قانونی لازم را در سطح بین‌المللی درخصوص یورش‌های شهرک‌نشین‌ها به مسجد الاقصی اتخاذ کنند. ما اجازه نخواهیم داد گروه‌هایی از شهرک‌نشین‌ها مسجد‌ الاقصی را به بازی بگیرند.

شورای انقلابی جنبش فتح عالی‌ترین هیات این جنبش به شمار می‌آید و 130 عضو دارد و سالانه چهار بار برای تعیین سیاست‌های جنبش فتح و وضعیت تشکیلاتی آن جلسه برگزار می‌کند.

عباس همچنین عنوان داشت: مسائل اصلی که در این نشست‌ها مطرح خواهد شد مساله قدس و یورش شهرک‌نشین‌ها به مسجد الاقصی خواهد بود.

وی درخصوص شکست روند صلح با مسئولان رژیم صهیونیستی نیز گفت: مساله مراجعه به شورای امنیت و ارائه پیش‌نویس فلسطینی جهت پایان دادن به اشغالگری‌ها براساس سقف زمانی مشخص مورد بررسی قرار خواهد گرفت و این مساله بسیار مهم است.

انتهای پیام

کد N545717