طرح فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل تا نوامبر 2016

رژيم صهيونيستي,فلسطين

نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت که دولتش می‌خواهد شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای را تا پایان سال جاری میلادی تصویب کند که طبق آن تا نوامبر 2016 به اشغالگری رژیم صهیونیستی در تمام اراضی فلسطینیان پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل روز جمعه هفته گذشته در سازمان ملل گفت، پیش‌نویس این قطعنامه باید تا پیش از خاتمه سال 2014 در شورای امنیت به رای گذاشته شود و چنانچه این طرح شکست بخورد که احتمالا به دلیل مخالفت متحدان نزدیک اسرائیل از جمله آمریکا خواهد بود، فلسطین گزینه‌های دیگری را در دست دارد.

نماینده فلسطین در سازمان ملل تاکید کرد که تاکنون حمایت هفت کشور عضو شورای امنیت را بدست آورده است و در تلاش است تا حمایت دیگر اعضا را نیز کسب کند. دست‌کم باید 9 کشور از میان 15 کشور عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت بدهند تا تایید شود و پس از آن این اقدام ممکن است از سوی یکی از پنج کشور عضو دائم شورای امنیت از جمله آمریکا وتو شود.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، دو هفته پیش در دیدار با شماری از روزنامه‌نگاران و نویسندگان فلسطینی در رام‌الله، از تنظیم پیش‌نویس این قطعنامه خبر داده بود. عباس احتمال داد که آمریکا با توسل به حق وتو مانع از تصویب این قطعنامه شود و گفت که در آن صورت، فلسطینی‌ها راهکارهای دیگری را برای استقلال کشور خود عملی خواهند کرد.

درخواست نماینده فلسطین در سازمان ملل برای رای‌گیری در مورد پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی تا نوامبر 2016 در حالی مطرح شد که سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت، پیشتر خواهان تعویق در بررسی این درخواست شده بود.

انتهای پیام

کد N545181