جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران:

نیروی زمینی سپاه در عراق و سوریه کار مستشاری انجام می‌دهد

سپاه پاسداران,عراق,سوريه

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار کرد:نیروی زمینی سپاه اسناد کافی درباره نفوذ اشراف از کشورهای شرقی به داخل کشور را در اختیار داشته و آنها را در اختیار مسئولان وزارت خارجه و وزارت کشور قرار داده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی در نشست خبری که به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت شهید شوشتری برگزار شد، اظهار کرد: ایران قرن‌ها با همسایگان شرقی خود با مسالمت زندگی کرده و هر تجاوزی به صورت غیرقانونی از طریق کشورهای همسایه شرقی انجام گیرد ما به صورت قانونی و از طریق مسئولان سیاسی آن تجاوز را پیگیری می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران همچنین با بیان این که پنج سال پیش در استان سیستان و بلوچستان اقدامات تروریستی در وسط روز برگزار می‌شد و آشوبگران و ضد انقلاب داخل خاک ما نفوذ کرده بودند، گفت: اما امروز با توجه به اقدامات سپاه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌ها ما درگیری‌ها را در نقطه مرزی برده‌ایم. نیروی زمینی اکنون پاسخ قاطعی به اشرار می‌دهد.

وی افزود: به طور مثال چندی پیش حمله به پاسگاه مرزی سپاه انجام شد که قرارگاه قدس در همان لحظه جواب آنها را داد و آشوبگران در این درگیری تلفات زیادی دادند در حالیکه سپاه تلفاتی نداشت اما متاسفانه آنها به پاسگاه نیروی انتظامی در سراوان حمله کردند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران همچنین گفت: ما تلاش می‌کنیم با استحکام‌سازی مرز و اشراف اطلاعاتی یک امنیت نسبی پایدار را در مرزها ایجاد کنیم.

عراقی همچنین درباره نقش نیروی زمینی سپاه در دو کشور عراق و سوریه، گفت: نیروی زمینی در این کشورها کار مستشاری انجام می‌دهد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران همچنین با بیان این که یکی از مولفه‌های امنیت ملی ما، حضور نیروهای مسلح در سراسر کشور است،تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه اکنون در شمال غرب، جنوب شرق و غرب کشور مشغول ایجاد امنیت پایدار است.

وی گفت: مدارای قومی مذهبی یکی دیگر از مولفه‌های تامین امنیت ملی کشور است. کشور ما دارای تنوع قومی و مذهبی است و این اقوام در کنار هم اکنون به دنبال تقویت امنیت ملی کشور هستند. در این راستا شهید شوشتری طرحی را ایجاد کرده بود مبنی بر این‌که از نیروهای بومی طوایف برای برقراری امنیت پایدار استفاده شود. این طرح‌ هم‌اکنون ادامه یافته و اکنون 90 درصد امنیت جنوب شرق و شمال غرب کشور با حضور طوایف مختلف محقق شده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ادامه خاطرنشان کرد: سران طوایف، مولوی‌ها و ماموستاها، نیروهای طوایف خود را در جنوب شرق و شمال غرب کشور سازماندهی کرده و بدین وسیله یک امنیت پایدار نسبی در این مناطق ایجاد شده است.

عراقی همچنین از برگزاری یادواره شهدای نیروی زمینی سپاه خبر داد و خاطرنشان کرد: این یادواره روز دوشنبه 28 مهر ساعت 9:30 صبح در حسینیه نیروی زمینی سپاه با حضور خانواده‌های شهدای نیروی زمینی سپاه و آحاد مردم برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در پایان افزود:‌ در این یادواره قرار است علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی سخنرانی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N545048