افزایش شمار کشته‌شدگان درگیری‌های شرق اوکراین به بیش از 3700

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گزارش داد، شمار کشته‌شدگان درگیری‌های شرق اوکراین با احتساب 25 تنی که در هفته گذشته شده شدند، به 3707 تن رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل حاکی از آن است که 9075 تن در این منطقه زخمی شده‌اند. در گزارش پیشین تعداد زخمی‌شدگان 8871 تن اعلام شده بود.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل تاکید کرد: این ارزیابی‌ها ملاحظه شده و توسط این هیات سازمان ملل که در حال نظارت بر وضعیت حقوق بشر در اوکراین است و سازمان بهداشت جهانی تهیه شده‌اند.

در این گزارش آمده است: دفتر کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی معتقدند که تعداد کشته شدگان در حال افزایش است.

براساس داده‌های سازمان ملل، مردم اوکراین همچنان در حال فرار از این منطقه هستند. در 17 اکتبر سال جاری میلادی اوکراین 415 هزار فرد آواره در داخل کشور داشت در حالی که این تعداد یک هفته گذشته 402 هزار تن بود. تعداد آوارگان به کشورهای خارجی تقریبا تغییر نکرده و 427 هزار تن است که بیشتر آن‌ها در روسیه پناه گرفته‌اند.

در این گزارش سازمان ملل آمده است: حدود 2 / 5 میلیون تن در حال حاضر در شرق اوکراین که تحت تاثیر اقدامات خشونت‌آمیز قرار داشته، زندگی می‌کنند.

با وجود توافقنامه‌های امضا شده میان طرفین درگیر در اوکراین، سازمان ملل همچنان نسبت به ادامه اقدامات خشونت‌آمیز در شرق اوکراین ابراز نگرانی می‌کند. سازمان ملل ابراز تاسف کرده که مردم این مناطق همچنان آسیب‌پذیر و نیازمند حمایت هستند.

انتهای پیام

کد N544900