در پیامی؛

جامعه مدرسین درگذشت آیت‌الله ابطحی کاشانی را تسلیت گفت

سیاست داخلی

ایشان از شاگردان آیت‌الله بروجردی، امام‌خمینی(ره) و دیگر بزرگان حوزه و در دوران تحصیل یکی از دوستان و هم‌بحث‌های مرحوم آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی(ره) بود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله سیدمحمد ابطحی‌کاشانی(ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، در پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله سیدمحمد ابطحی‌کاشانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تاثر و تاسف شد.

در ادامه این پیام افزوده شده است:‌ این فقیه مجاهد یکی از فعال‌ترین اعضای جامعه محترم مدرسین بود که تا قبل از عارضه کسالت حضور موثری در جلسات و تصمیم گیری‌ها، صدور بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها داشت.

در این پیام آمده است:‌ آن مرحوم در دوران قبل و بعد از انقلاب همیشه در پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید داشته و مسئولیت‌های گوناگونی را برعهده گرفت.

در این پیام تصریح شده است: ایشان از شاگردان آیت‌الله بروجردی، امام‌خمینی(ره) و دیگر بزرگان حوزه و در دوران تحصیل یکی از دوستان و هم‌بحث‌های مرحوم آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی(ره) بود.

در این پیام افزوده شده است: آیت‌الله سیدمحمد ابطحی عمر شریف خود را صرف کسب و ترویج علم و نشر مکتب اهل‌بیت(ع) و در این راه شاگردان مبرز و معزز بسیاری تربیت کرد که از جمله آنها می‌توان به یادگار حضرت امام، مرحوم حاج سیداحمد خمینی(ره) اشاره کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم مجاهد را به محضر بقیه‌الله الاعظم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت شریف ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت می‌کند.

کد N544873