داعش از کوبانی عقب نشینی کرد

واحد مرکزی خبر نوشت:


تروریست‌های داعش از شهر عین‌ العرب (کوبانی) سوریه خارج شده‌اند و به روستاهای اطراف این شهر عقب نشینی کرده‌اند.


به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، بر اساس آخرین خبرها،‌ تروریست ها با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی از مرکز شهر کوبانی شدند.

تروریست ها در یک ماه گذشته با حملات سنگین به شهر راهبردی کوبانی یا عین العرب در مرز ترکیه تلاش کردند این شهر را اشغال کنند.

جنگنده های ائتلاف سه بار مواضع داعش را در مناطق مختلف کوبانی هدف قرار دادند.

از دیگر مناطق سوریه هم خبر می رسد، ارتش موفق شد با تسلط بر بخش‌های گسترده‌ای از مناطق حومه فرودگاه نظامی دیرالزور، راه‌های انتقال تجهیزات نظامی به تروریست ها ازسمت حسکه به شهر دیرالزور را مسدود کند.

حملات هوایی ارتش سوریه به مواضع تروریست ها

حملات هوایی ارتش سوریه به مواضع عناصر مسلح در مناطق مختلف از جمله حلب و داریا خسارات و تلفات سنگینی به آنها وارد کرد.

 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، شماری از افراد مسلح در حملات هوایی ارتش سوریه به مواضع آنها در داریا در ریف دمشق به هلاکت رسیدند. خبرنگار المیادین از انهدام این مواضع و تعدادی از تونل ها خبر داد.

جنگنده های سوریه در حلب نیز مواضع افراد مسلح را در بنان الحُص و الخربه در حومه جنوبی شهر هدف حمله قرار دادند. مواضع افراد مسلح در حومه شمالی حلب نیز هدف قرار گرفت که طی آن تلفات و خسارات سنگینی به آنها وارد شد. از سوی دیگر درگیری هایی بین ارتش و افراد مسلح در اطراف قلعه حلب روی داد. شماری از افراد مسلح نیز در درگیری ها بین جبهه اسلامی و داعش در حومه شمالی حلب به هلاکت رسیدند.

 نیروهای ارتش سوریه همچنین حمله تروریست ها به جاده دمشق به درعا را ناکام گذاشتند.

تروریست ها تلاش می کنند با استفاده از این جاده به مناطق اطراف دمشق نزدیک شوند.

49261

کد N544630