مشرف: مودی سیاستمداری ضد مسلمان و ضد پاکستان است

پاكستان,هند

پرویز مشرف، حاکم نظامی سابق پاکستان در انتقادی آشکار از نخست وزیر هند، وی را سیاستمداری "ضد مسلمان" و "ضد پاکستان" توصیف کرد.

پرویز مشرف، حاکم نظامی سابق پاکستان در انتقادی آشکار از نخست وزیر هند، وی را سیاستمداری "ضد مسلمان" و "ضد پاکستان" توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرویز مشرف رئیس جمهوری سابق پاکستان در مصاحبه با یک شبکه خبر خصوصی درباره تنش‌ها با هند گفت: پاکستان در مواجهه باتنش‌ها در کمشیر با محدودیت‌هایی رو به روست چرا که می‌داند چنانچه با بمباران پاسخ هند را بدهد، برادران کشمیری در سمت هند نیز متحمل ضرر می‌شوند. با این حال دولت و مقام‌ها و ارتش هند اصلا نگران آسیب وارد آمدن به مردم نیستند.

پرویز مشرف گفت: نارندرا مودی (نخست وزیر هند) سیاستمداری ضد مسلمان و ضد پاکستان است ودر زمان مذاکره با وی باید بسیار محتاط بود. ما به جای عجله کردن برای شرکت در مراسم تحلیف مودی باید عزت و شان خود را حفظ می‌کردیم.

وی افزود: دیپلماسی از طریق تقویت توان داخلی و ارتقای کیفیت رهبری رخ می‌دهد و هم اکنون هیچ کدام از این دو مورد وجود ندارد. در دیپلماسی منافع ملی باید در اولویت قرار بگیرد نه منافع شخصی. برابری ارضی، شرافت و شان حق هر کشوری است.

پرویز مشرف گفت: من زمانی که فرمانده ارتش بودم و در جنگ و صلح آن‌ها را هدایت کردم، همواره رهبری را برعهده داشتم و سربازان و همکارانم به من احترام می‌گذاشتند و می‌گذارند. اقدامات من قابل احترام است و من هنوز هم معتقدم که ارتش پاکستان مرا دوست دارد. با این حال من در گذشته مرتکب اشتباهاتی شدم که از جمله آن "فرمان سازش ملی" بود. در آن زمان گمان می‌کردم که این در راستای منفعت ملی است، اما هم اکنون که به گذشته نگاه می‌کنم از این تصمیم نفرت دارم.

رئیس جمهوری سابق پاکستان افزود: با این حال ما تمام تصمیم‌ها را در داخل کابینه اتخاذ کردیم و این سخنان که من تصمیمات را به روش دیکتاتوری اتخاذ می‌کردم، رد می‌کنم. تلاش‌ ما برقراری ثبات و تقویت نهادها بود. اما حالا تمام سیستم پاکستان نیازمند باز مهندسی است. در دوران حکومت من مردم کشورم در هر جای جهان سربلند بودند اما حال باید سرشان را پایین بیندازند. این چیزی که شما به آن دموکراسی می‌گویید برای مردم و کشورتان چه چیزی جز تضعیف آن به همراه داشته است؟ نمی‌توان در این فضا برای برگزاری انتخابات اقدام کرد چرا که باید اصلاحات ساختاری و انتخاباتی انجام شود و کل سیستم باز تعریف شود. در غیر این صورت گروهی مشابه گروه کنونی انتخاب می شوند و از سایر احزاب روی کار می‌آیند.

انتهای پیام

کد N544554