ایرلند و اسپانیا هم رسمیت بخشیدن به کشور فلسطین را بررسی می‌کنند

فلسطين,اسپانيا

در پی اعلام موضع دولت سوئد و همچنین مجلس عوام انگلیس در به رسمیت شناختن کشور فلسطین، پارلمان ایرلند نیز بررسی مساله به رسمیت شناختن کشور فلسطین را آغاز کرد. در همین راستا پارلمان اسپانیا نیز پیشنهاد حزب سوسیال برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عربستانی عکاظ، چندین سوال از ایمون گیلمور، وزیر خارجه ایرلند درخصوص طرح‌های وی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین در جلسه پارلمان مطرح شد و وی در پاسخ به این سوالات گفت: ایرلند از تشکیل کشور فلسطین حمایت می‌کند.

وی افزود: من معتقدم کشور فلسطین باید در آینده‌ای نزدیک تشکیل شود و سیاست‌های ما به گونه‌ای طراحی شده است که از توافق صلح از طریق مذاکرات حمایت می‌کند.

این مقام ایرلندی عنوان داشت: من بر این باورم که مذاکرات سیاسی واقع‌بینانه درخصوص حصول حل و فصل مسالمت‌آمیز باید هرچه سریع‌تر صورت بگیرد و من در نشست بازسازی غزه در قاهره بر این مساله تأکید کردم.

در همین راستا پارلمان اسپانیا نیز روز گذشته پیشنهاد حزب سوسیال این کشور را برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط دولت اسپانیا مورد بررسی قرار می‌دهد.

همزمان یک منبع در پارلمان اسپانیا گفت: تدابیر حقوقی برای رساندن این پیشنهاد به کمیته‌های ذی‌ربط در پارلمان صورت خواهد گرفت تا روز دوشنبه این مساله مورد بررسی قرار بگیرد و زمانی برای رأی‌گیری آن مشخص شود.

در همین راستا سخنگوی حزب سوسیال در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: ما پیشنهادی را به پارلمان اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ارائه داده‌ایم و زمان برای این امر فرا رسیده است.

انتهای پیام

کد N544470